J. Kačerausko nuotr.

Apie žiūrovų zonas sutiko papasakoti šių varžybų organizatorius Audrius Gimžauskas, kuris patikino, kad ralio aistruoliai tikrai nenusivils pasirinkę tokį varžybų stebėjimo būdą. Pasak pašnekovo, įrengiant žiūrovų zonas dėmesys buvo skiriamas ne į jų skaičių, bet į kokybę, kad ten atvykę ralio aistruoliai gautų garantuotą dozę adrenalino.

Pirmoji, A raide pažymėta žiūrovų zona, bus įrengta Rokiškio mieste ir čia veiksmas vyks pirmąją ralio dieną, kuomet dalyviai važiuos 4-ąjį (Rokiškio sūris) ir 5-ąjį (Rokiškio Grand) greičio ruožus. A žiūrovų zona bus įkurta ties pagrindiniais vartais į Rokiškio dvarą.

„Šį greičio ruožą lenktynininkai karuselės principu turės įveikti du kartus. Jame įrengtas dirbtinis tramplinas, todėl įsimintinų vaizdų tikrai bus net keletą valandų be pertraukų. Be to, viso greičio ruožo transliaciją bus galima matyti didžiuliame LED ekrane žiūrovų zonoje. Keliomis, skirtingose vietose išdėstytomis kameromis ir dronu bus filmuojamas visas dviejų kilometrų ilgio greičio ruožas, todėl žiūrovai čia matys ne tik gyvai pravažiuojančius ir per dirbtinį trampliną šokančius automobilius, bet ir galės stebėti, kaip jie lekia greičio ruožu kitose vietose. Taip pat bus dvi vietos, kuriose dalyviai automobiliu turės „piešti saulutę“ aplink kūgius. Į šią žiūrovų zoną rekomenduojame ateiti pėsčiomis, priparkavus automobilius Laisvės ar Pievų gatvėse. Šį greičio ruožą ir tiesioginę transliaciją į LED ekraną dovanoja „Rokiškio sūris“, tad žiūrovams visa tai bus nemokamai. Taigi, tai saugi, švari ir patogi vieta ralio stebėjimui“, – kalbėjo Audrius Gimžauskas.

Antroji, B raide pažymėta žiūrovų zona bus įkurta 6-ame (Valvoline) ir 8-ame (Andrum) greičio ruožuose, kurie jau vyks šeštadienį. Šioje vietoje po ilgos tiesiosios nuo Bagdoniškio gyvenvietės seka greitas dešinys posūkis, pereinantis į klastingą kairįjį posūkį per trampliną. Po jo už 150 metrų – staigus kairys posūkis. Pasak organizatorių, į šią vietą bus galima patogiai atvykti automobiliu. B žiūrovų zonos koordinatės: N-55°53’59.67″, E-25°42’54.78″

„Šioje vietoje matomumas žiūrovui bus labai geras. Matosi kilometras greičio ruožo į priekį ir pusė kilometro atgal. Matosi tramplinas, du labai sudėtingi posūkiai. Pernai ten virto estai su GAZ. Tai žiūrovų zona tikram ralio fanui, kuris šeštadienį nuo pačio ryto jau nori pamatyti įspūdingų momentų. Privažiuoti į šią zoną galima iš šono tikrai su bet kokiu automobiliu. Beje, pažiūrėjus ralį šioje zonoje tikrai pakaks laiko pervažiuoti į C žiūrovų zoną“, – paaiškino Audrius Gimžauskas.

C žiūrovų zona bus įkurta 10-ame (Valvoline) ir 12-ame (Fremax) greičio ruožuose. Šioje vietoje žiūrovų laukia visiems gerai žinomas Vaidoto Žalos tramplinas. Tiesa, tai ne vienintelis objektas, dėl kurio verta rinktis šią žiūrovų zoną. C žiūrovų zonos koordinatės: N-55°58’21.33″, E-25°53’49.12″

„Atskleisiu paslaptį, kad pats Vaidoto Žalos tramplinas šiemet yra padidintas, papildomai supiltas. Po jo einantis kitas tramplinas irgi yra pakeltas. Taigi, šuolių tikrai turėtų būti įspūdingų. Šioje vietoje taip pat bus pilna infrastruktūra, komentatoriai, lengvas patekimas į zoną privažiuojant iš šono. Taigi, tikrai rekomenduoju rinktis žiūrovų zonas, nes jos yra maksimaliai vaizdingos ir patogios“, – sakė Audrius Gimžauskas.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie