RALLYPIXELS nuotr.

„Samsonas Rally Rokiškis“ dalyvių registracija dar neprasidėjo, tačiau organizatorius jau pasiekia užsienio šalių ekipažų klausimai. Norą dalyvauti liepos 31–rugpjūčio 1 d. vyksiančiame ralyje pareiškė „Eurolamp World Rally Team“ ekipa. Ukrainiečio Valerijaus Gorbano ir esto Sergejaus Larenso duetas į Lietuvą planuoja atsivežti „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose dar nematytą „Mini John Cooper Works WRC“ automobilį.

Minėtos komandos koordinatorius Oleksandras Ziuzinas sakė, kad šiais metais Ukrainos ekipa turėjo didelių planų lenktyniauti tarptautiniuose raliuose Europoje ir už jos ribų, tačiau karantinas ir užvertos šalių sienos gerokai komplikavo tiek FIA, tiek jų planus.

Suprasdama padėtį komanda nutarė susidėliojo kiek kitokį varžybų scenarijų. Ekipažas ėmė planuoti startus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Kaip sako O. Ziuzinas, komanda viliasi, kad atveriamos šalių sienos leis laikytis šio plano B.

Ekipažas į Lietuvą ketina atsivežti 2012 m. Jungtinėje Karalystėje „Prodrive“ komandos dirbtuvėse pagamintą „Mini John Cooper Works WRC“ modelį „Countryman“ kėbulu. Tokiu pat automobiliu praeityje WRC etapuose yra lenktyniavęs ispanas Danis Sordo ir britas Krisas Meeke. Lietuvoje V. Gorbano ir S. Larenso ekipažui šiuo „Mini“ lenktyniauti dar neteko.

„Padedami „Samsonas Rally Rokiškis“ organizatorių, prieš keletą mėnesių atlikome testus Lietuvoje, prie Rokiškio. Tuomet organizatorių atstovas mus pakvietė į ralį Rokiškyje. Apsvarstėme ir nusprendėme „Samsonas Rally Rokiškis“ įtraukti į savo planus. Tikiuosi, sienos jau bus atidarytos ir mes galėsime laisvai lenktyniauti Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje“, – sakė komandos koordinatorius.

„Eurolamp World Rally Team“ ekipa savo epochos pradžią skaičiuoja nuo 2002-ųjų, o komandos savininkas, vadovas bei vairuotojas V. Gorbanas su šturmanu S. Larensu yra ne kartą tapę Ukrainos ralio čempionais. Kiek vėliau komanda žengė į tarptautinę ralio areną, keletą kartų yra finišavusi ant podiumo WRC etapų atskirose įskaitose, o sykį Meksikoje pasiekė ir absoliučios įskaitos dešimtuką.

O. Ziuzinas tvirtina, kad komanda Lietuvoje nesitiki lengvos pergalės ir vertina mūsų šalies ralio ekipažus kaip rimtus konkurentus, kurie tikrai nebijos mesti pirštinę net ir WRC technika ginkluotiems ukrainiečiams.

Žinią, kad į Lietuvą ketina atvykti išskirtinis ekipažas, „Samsonas Rally Rokiškis“ rengėjai sutiko itin džiugiai. Anot Audriaus Gimžausko, galbūt šio ekipažo sprendimas prisijungti pritrauks dar daugiau greitų duetų, norinčių išbandyti savo jėgas Rokiškio ir Zarasų žvyrkeliuose.

Organizatorių inform.

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
... Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
...
...

Kodel as manau,kad cia eiline propoganda? kaip ir paskutinius dvejus metus, norint daugiau ziurovu pritraukt, o kai ateis lenktyniu diena,bus sorry, tas ir tas negalejo atvykti del susiklosciusiu aplinkybiu. Labai tikiuosi,kad klystu, bet kalbu ka matem paskutinius kartus.
Geriau surinktumet 40 rimtesniu ekipazu, nei 80 ir nebutu i ka ziurek isskyrus kokius 8.