J. Kačerausko nuotr.

Turnyrui yra užsiregistravusios daugiau nei 20 komandų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Čekijos, Baltarusijos ir Ukrainos.

„EEVZA turnyrai tampa vis paklausnesni, nes paplūdimio tinklinis labai sparčiai populiarėja ir nemažai porų nepatenka į pasaulio turus, todėl jos renkasi EEVZA turnyrus. Juose, nors ir nedaug, bet galima pelnyti reitingo taškų. Taip pat EEVZA priėmė nutarimą, kad turnyruose turi būti maksimalus zoninėms tinklinio asociacijoms prizinis fondas – 4000 eurų, – kalbėjo Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka. – Dėl to iniciatyvą rodantys miestai, šiuo atveju – Rokiškis – turės šiuos privalumus“.

Lietuvos garbę turnyre gins keturios poros – Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius, Edvinas Vaškelis ir Linas Petravičius, Arturas Vincelovičius ir Tomas Staševičius, Gilbertas Kerpė ir Aurimas Mazūras.

Anksčiau Rokiškyje EEVZA čempionato etapai buvo surengti 2014 ir 2017 metais. Velykalnio bendruomenė Rokiškyje jau ilgą laiką visus dalyvius žavi savo nuoširdumu, puikiomis sąlygomis. Puiki gamta ir nuostabūs aikštynai taip pat prisideda prie to, kad į šį Lietuvos miestą noriai atvyksta nemažai užsienio komandų.

„Šiais metais Rokiškis yra Lietuvos kultūros sostinė. Šis renginys – paplūdimio tinklinio turnyras – yra puiki šventė žiūrovams. Į Rokiškį atvyks daug svečių, sportininkų. Mes pristatome Lietuvą ir Rokiškį, o taip pat tai yra naudinga ekonomiškai – dirba kavinės, viešbučiai, kaimo turizmo sodybos. Tai tikrai atsiperka tiek mūsų verslininkams, tiek pačiam miestui“, – kalbėjo turnyro organizatorius, Velykalnio bendruomenės vadovas Stasys Mekšėnas.

Rokiškis yra dar vienas puikus pavyzdys, kaip galima nedideliame mieste apkrėsti žmones sporto virusu. Paplūdimio tinklinis šiame mieste jau ilgą laiką yra populiarus ir mylimas.

„Mūsų krašte tinklinis puoselėjamas jau apie 18-20 metų. Kiekvienais metais vasaros rengiame mėgėjų turnyrą Rokiškio seniūno taurei laimėti, kur šiemet susirinko 90 komandų iš Lietuvos ir užsienio. Mus žino visos kaimyninės šalys. Kas yra svarbiausia – visi Rokiškyje labai nori, kad tai vyktų. Dėl to prie EEVZA čempionato organizavimo mielai prisideda ir jaunimas, ir savivaldybė, ir verslas. Ruošiamės labai atsakingai, nes norime, jog čia vyrautų gera dvasia, būtų graži aplinka. Tokiu būdu ir pritraukiame daug dalyvių“, – sėkmės paslaptimis dalinosi S. Mekšėnas.

Papildomo atspalvio renginiui suteiks ir tai, kad varžybos vyks ir liepos 6-ąją – Lietuvos valstybės dieną.

„Toks LTF bendradarbiavimas su miestais yra labai skatintinas. Džiugu, kad vis daugiau miestų ir regionų supranta sporto naudą ir patys imasi gražių iniciatyvų“, – pridūrė D. Čerka.

Penktadienį EEVZA turnyras Rokiškyje prasidės kvalifikacinėmis varžybomis. Šeštadienį žiūrovai galės išvysti net 20 susitikimų grupės etape, o sekmadienį vyks intriguojančios finalinės kovos.

sostinė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie