blank
Asmeninių archyvų nuotr.

Dvi dienas vyksianti fiesta prasidės penktadienį 13 val. atidarymo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje. Penktadienio popietę dalyviai turės įveikti 6 greičio ruožus, kurių dauguma drieksis Zarasų rajone. Tradiciniame Rokiškio miesto greičio ruože ekipažai startuos apie 18.40 val. Penktadienio vakarą  Nepriklausomybės a. laukia koncertas, 22 val. koncertuos grupė „Sisters on wire“.

Šeštadienį sportininkai įveiks 10 greičio ruožų, pirmasis numatytas 7.40 val. Šią dieną ralio dalyviai daugiausia varžysis Rokiškio rajone, o žiūrovų laukia bene įspūdingiausi greičio ruožai. Ralio fiestą 21 val. vainikuos nugalėtojų sveikinimai, fejerverkai ir Egidijaus Sipavičiaus gyvo garso koncertas.

„Gimtasis…“ nusprendė pasidomėti, kaipgi „Samsonas Rally Rokiškis“ ruošiasi kraštiečių ekipažai.

blankTikslas vienas – finišas

Matas Valiulis

Jungtinis kauniečio Giedriaus Firanto ir Mato Valiulio ekipažas vėl dalyvaus šiais metais vyksiančiame ralyje.

„Ruošiamės raliui, kaip ir kiekvienam startui, intensyviai ir atsakingai. Mums tai lyg ir „namų“ ralis, bet namų sienos ne visada padeda. Deja, kol kas finišavome tik viename ralyje iš keturių. Šių lenktynių tikslas vienas – finišas, o klasės, bendra įskaita tikrai nėra svarbiausia, nes esame labai nusivylę ir pavargę nuo nesėkmių. Paskutinį kartą sėkmingai finišavome praėjusiais metais, rugsėjo mėnesį, Elektrėnuose, tad finišas šiame ralyje mums būtų lyg savotiška pergalė.

blankVažiuojame laimėti!

Paulius Baltrukėnas

Pauliaus Baltrukėno (nuotr. kairėje) ir Manto Kutkos ekipažas taip pat ruošiasi šiam raliui. Anot P. Baltrukėno – nuotaikos puikios.

„Nuotaikos besiruošiant raliui visada yra puikios, o ypatingai prieš šį, nes važiuosime savame krašte ir, tikimės, namų sienos mums pagelbės. Po paskutiniojo etapo nesėkmių Lazdijuose, šiam rengiamės kur kas stipriau – bandome „išgaudyti“ besikartojančius automobilio gedimus, sužiūrėti visas technines smulkmenas. Prieš paskutinį vykusį etapą buvo atliktas kapitalinis variklio remontas, tačiau susidūrėme su greičių dėžės ir pusašių problemomis, tad šiam etapui yra iš naujo perrenkama greičių dėżė, tvarkomi pusašiai“, – pasakoja lenktynininkas.

blankLabiausiai laukiamas greičio ruožas – Stelmužės

Petras Šiaučiūnas

Petro Šiaučiūno ir zarasiškio Grigorijaus Tarasovo ekipažas šiame ralyje startuos su kitu automobiliu, nei jiems įprasta.

„Renkame biudžetą, kurio reikia automobilio nuomai. Mes, kaip pilotai, nusiteikę ir pasiruošę visada. Tiesa, šį kartą važiuosime su kitokiu tos pačios klasės bolidu, nei mums įprasta. Tai toks pat „Ford“ markės automobilis, tik su kur kas mažesne rida, kitaip sakant – gana naujas automobilis. Šį automobilį, kaip ir prieš tai buvusį, prižiūrės „braliukai“ latviai.

blankSunkiausias – Bagdoniškio greičio ruožas

Marius Žiukelis

Rokiškėnų Mariaus Žiukelio ir Stepono Kriaučiūno duetas šiais metais taip pat tikisi finišuoti ralyje. Kaip pasakoja M. Žiukelis, šiuo metu didinama automobilio galia.

„Šiuo metu automobilis vieši Vilniuje – pagal ralio reglamentą, didinama jo galia, kadangi darosi sunku prisivyti savo klasės sportininkus su galingesniais automobiliais. Vos gausime žinią, kad galime jį pasiimti – lėksime ir grįžę stengsimės pabaigti „suvesti visus galus“, – sako M. Žiukelis.

Kaip sunkiausią, lenktynininkas išskiria Bagdoniškio greičio ruožą, o tikslas – finišuoti.

Išsamesnius komentaras skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments