Kęstučio Buinicko „kariauna“: (iš kairės) Kajus Baltrukėnas, Julius Galvydis, Luknė Narkevičiūtė, Adomas Staskonis ir Irūna Zelenkaitė, nežada sustoti. K. Buinicko archyvo nuotr.

Naujas stilius ir ilgesnė distancija

Į tradicines varžybas „Žemynos“ progimnazijos baseine vyko Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro stipriausių plaukikų komanda: Adomas Staskonis, Kajus Baltrukėnas, Julius Galvydis, Irūna Zelenkaitė ir Luknė Narkevičiūtė. Julius, Irūna ir Luknė startavo dviem plaukimo stiliais: krūtine ir kompleksiniu būdu (peteliške, nugara, krūtine ir laisvuoju). „Kompleksas“, anot K. Buinicko, varžybose išbandytas pirmąkart ir yra itin sudėtingas. „Tai penkių stilių visuma. Jauniesiems plaukikams „kompleksu“ teko įveikti 100 m: po 25 m kiekvienu stiliumi. Tai sudėtingas plaukimo būdas, reikalaujantis itin daug fizinės ištvermės, o ir jį įvaldyti sunku“, – sakė treneris ir pridūrė iš penkių minėtųjų išskiriantis „peteliškę“, vaikams pasiduodančią tik po ilgų treniruočių. „Čia dar turime kur tobulėti, bet pirmąkart pabandėme varžytis „kompleksu“ ir rezultatai nustebino – du medaliai. Sportininkai, kurie gali rungtis kompleksiniu stiliumi, vadinami universaliais. Profesionalai, kurie jį įvaldo, sakyčiau, pasiekia viršūnę“, – teigė treneris, savo auklėtinius lenkiantis prie sunkaus ir kone kasdienio darbo.

Panevėžyje jaunieji rajono sportininkai pagal amžiaus grupes varžėsi nebe jiems įprastoje 50 m distancijoje, tačiau ir dvigubai ilgesnė K. Buinicko auklėtiniams, panašu, ne itin sunkiai įveikiama:

Irūna (gim. 2010 m.) krūtine 1:45.22 – pirmoji vieta;

Kajus (gim. 2010 m.) krūtine 1:47.80 – pirmoji vieta;

Adomas (gim. 2011 m.) 100 m nugara 1:39.78 – antroji vieta;

Julius (gim. 2009 m.) 100 krūtine 1:37.70 – antroji vieta;

Luknė (gim. 2009 m.) 100 m krūtine 1:42.34 – antroji vieta.

Kompleksinis stilius:

Irūna 1:44.36 – pirmoji vieta;

Julius 1:34.90 – trečioji  vieta;

Luknė 1:39.80 – ketvirtoji vieta.

Svetimos „Žemynos“ baseino sienos itin svetingos buvo Irūnai ir Juliui – jie iškovojo du medalius, o Adomas varžėsi su metais vyresniais plaukikais ir daugumą jų paliko už nugaros. Visa penkeriukė asmeninius rekordus pagerino 1–2 sek.

„Sunkiai dirbame, užtat ir rezultatų pasiekiame“, – nedaugžodžiavo treneris.

Pavasario varžybos ir pamesta šlepetė

K. Buinickas baigia dėlioti artėjančių varžybų planus. Treneris kviečia visus plaukimo mėgėjus, sirgalius, bičiulius ir tiesiog smalsuolius į Rokiškio baseiną kovo 27 d. Pavasarinės plaukimo varžybose, žada treneris, bus įdomios. Tikimasi sutraukti apie šimtą sportininkų ir Panevėžio, Utenos, Pasvalio, Anykščių ir, žinoma, Rokiškio. „Konkurencijos bus daug, vien Panevėžys atveš apie keturias dešimtis stiprių plaukikų“, – sakė K. Buinickas ir paragino palaikyti mūsų rajono vaikus, sunkiai dirbančius per treniruotes.

Beje, vaikų varžybose kuriozai neišvengiami: šįkart „Žemynoje“ plaukikas eidamas slystelėjo ir įkrito į baseiną, jame beplaukiant varžovams. Laimei, spėjo staigiai išsiropšti, tačiau šlepetę paliko plūduriuoti…

Jurgita NARKEVIČIENĖ

E. Zelenkienės, K. Galvydienės nuotr.

 

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie