blank
Justinas pirmasis iš mūsų plaukikų parvežė į Rokiškį pirmosios vietos medalį. Nugalėtojas kuklus ir santūrus. K. Buinicko archyvo nuotr.

Stipriausi visos Lietuvos plaukikai savaitgalį varžėsi Alytaus atvirosiose vaikų plaukimo pirmenybėse. Anot Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro trenerio K. Buinicko, į jas susirinko pajėgiausi šalyje jaunieji šio sporto talentai.

Aukštas pozicijas demonstravo kone visi rokiškėnai, besivaržydami dviejose amžiaus grupėse (gim. 2012–2013 ir 2010–2011 m.) Tačiau didžiausia šių varžybų žvaigždė, be abejonės, – devynmetis Justinas. Jis sužibėjo vaikų iki 10 metų grupėje. 50 m krūtine rokiškėnas įveikė per 0,50,86 sek. Šis puikus rezultatas jam užtikrino pirmosios vietos medalį ir gerokai nuliūdino varžovus iš garsių šalies plaukimo mokyklų, turinčių ilgametes tradicijas.

Pats nugalėtojas kuklus, ramus ir santūrus – pergale džiaugiasi, tačiau iš laimės neplyšauja. Jo tikslas – tobulinti starto techniką, būtent dėl jos, sako, sulaukia daugiausiai trenerio pastabų.

Medalis, diplomas ir stipriausiojo taurė – šie pergalės atributai tradiciškai teikiami nugalėtojams. Tačiau Justinui atiteko ne tik jie – devynmečiui įteiktas ir piniginis prizas. Jo steigėjas nori išlikti inkognito, kukliai teįvardino save „šio sporto mėgėju“. Jokios reklamos, jokios galimybės viešai pasakyti „ačiū“ – nieko, kuo įprasta atsidėkoti rėmėjams, tik kuklus noras motyvuoti tuos, kurie, sako, to verti…

Visa jaunųjų Rokiškio plaukikų komanda iš pirmenybių grįžo džiūgaudama. Kodėl – rodo skaičiai:

Kajus Baltrukėnas – 4 vieta, 100 m krūtine – 1 min. 36 sek.

Luka Bardiševičiūtė – 7 vieta, 50 m krūtine – 53,45 sek. (varžytasi su dvejais metais vyresnėmis varžovėmis).

Marijus Meškauskas – 9 vieta, 50 m laisvuoju stiliumi– 40,64 sek.

Viltė Janočkinaitė – 9 vieta, 50 m krūtine – 53,68 sek.

Adomas Staskonis – 10 vieta, 100 m laisvuoju stiliumi – 1 min. 14 sek. (varžytasi su metais vyresniais varžvais).

Egilė Bardiševičiūtė – 12 vieta, 50 m krūtine – 0,54 sek.; 10 vieta, 50 m laisvuoju stiliumi – 41,86 sek.

Gabrielius Mackus – 17 vieta, 100 m laisvuoju stiliumi – 1 min. 17,18 sek.

(Marijus ir Gabrielius – trenerio Pauliaus Mališausko auklėtiniai.)

Anot K. Buinicko, pavasariop laukia intensyvi varžybų programa, o kartu ir daug prakaito kasdienos treniruotėse. Patys artimiausi startai – vasario 25–26 d. Lietuvos vaikų žiemos pirmenybės Kaune, į jas turėtų vykti dešimtmečiai ir vienuolikamečiai, o karščiausia, trenerio teigimu, bus Lietuvos jaunučių plaukimo čempionate, kuris kovo 18–19 d. rengiamas Vilniuje ir į kurį pateko Rokiškio vyresniųjų plaukikų ketveriukė.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: