Jėgos trikovininkė Ženeta Skavičienė – keleri metai viena stipriausių tarp moterų. Ž. Skavičienės archyvo nuotr.

Į čempionatą sugužėjo 100 dalyvių, tarp jų – devyni „Grizlio“ jėgos trikovininkai.

Jaunių grupėje svorio kategorijoje iki 66 kg Vykintas Strungys pritūpė su 120 kg štanga (asmeninis rekordas), išspaudė 80 kg, o traukos veiksmu susidorojo su 130 kg. V. Strungys užėmė ketvirtąją vietą.

Svorio kategorijoje iki 74 kg Ernestas Dainys (pritūpimai 130 kg, spaudimas 75 kg, trauka 160 kg) užėmė penktąją vietą. Tiesa, sportininkas sirguliavo.

Toje pačioje kategorijoje Jokūbas Čypas (pritūpimai 160 kg, spaudimas 100 kg, trauka 180 kg) iškovojo trečiąją vietą.  J. Čypas gerino asmeninius rekordus.

Svorio kategorijoje iki 83 kg Edgaras Paršonis, taip pat gerindamas asmeninius rekordus (pritūpimai 190 kg, spaudimas 130 kg, trauka 210 kg), užėmė antrąją vietą.

Jaunimo grupėje svorio kategorijoje iki 93 kg Mangirdas Strungys demonstravo tokius rezultatus: pritūpimai 160 kg, spaudimas 110 kg, trauka 180 kg. Nors jis pagerino asmeninius rekordus, tačiau medaliui pristigo vienos laiptelio – užėmė ketvirtąją vietą.

Puikiu pasirodymu stebino Robertas Bartkevičius. Jis svorio kategorijoje iki 120 kg pritūpė su 320 kg štanga ir užfiksavo naują Lietuvos rekordą, kuris priklausė jam pačiam. Spaudimo veiksmu atletas vėl pagerino savo ir šalies rekordą – 233 kg. Traukos veiksmu susitvarkė su 310 kg ir užėmė pirmąją vietą. R. Bartkevičius tapo stipriausiu ir absoliučioje įskaitoje.

Čempionate savo jėgas išbandė ir buvęs „Grizlio“ atstovas, o dabar Kaune studijuojantis Arminas Kondratenko. Rokiškėnas svorio kategorijoje iki 83 kg (pritūpimai 200 kg, spaudimas 155 kg, trauka 240 kg) pagerino asmeninius rekordus ir užėmė pirmąją vietą, absoliučioje įskaitoje pasidabino trečiosios vietos medaliu.

Vyrų grupėje svorio kategorijoje iki 83 kg Modestas Skipskys (pritūpimai 220 kg, spaudimas 150 kg, trauka 230 kg) iškovojo trečiąją vietą.

Tarp moterų nepralenkiama buvo Ženeta Skavičienė. Atletė svorio kategorijoje iki 83+ kg fiksavo asmeninius ir šalies rekordus. Ž. Skavičienė pritūpė su 130 kg, o atlikdama spaudimo veiksmą užfiksavo naują Lietuvos jėgos trikovės rekordą – 142,5 kg. Traukos veiksmu susidorojo su 140 kg. Rokiškietė iškovojo pirmąją vietą.

Teisėjavo rokiškėnė Ala Sketerienė – pirmos nacionalinės kategorijos teisėja.

Balandžio 18–19 d. Rokiškyje vyks štangos spaudimo čempionatas be spec. aprangos.