Giedriaus Firanto ir rokiškėno Mato Valiulio (kairėje) ir Mariaus Žiukelio ir Stepono Kriaučiūno (dešinėje) ekipažai. A. Stanio nuotr.

Pasak M. Valiulio, šį ralį ekipažas pasirinko spontaniškai. Etapas buvo kompaktiškas, vyko vos vieną dieną, o greičio ruožai viliojo. Pagrindinis tikslas – tiesiog finišuoti, nes per pastaruosius ralius tai nepavykdavo.

Po „Samsonas Rally Rokiškis“ automobilis turėjo kur kas daugiau bėdų, nei buvo manyta iš pradžių. Iš esmės teko keisti galinę bolido važiuoklę. Dėl to neliko laiko treniruotėms, tad pirmieji greičio ruožai ir buvo lyg treniruotė. Jau pirmuosiuose dviejuose miesto ruožuose atsirado problemų, automobilis trūkčiojo, dingdavo variklio galia. Tai tęsėsi, o priežastį pavyko išsiaiškinti tik per ilgąją serviso pertrauką. Po jos lenktynininkai grįžo į trasą. Jie, net ir susidūrę su problemomis, bendroje savo klasės įskaitoje buvo ketvirti. Paskutiniuose etapuose ekipažas išvystė greitesnį tempą ir pakilo iki antrosios vietos bei laimėjo „Power Stage“, greičio ruožą, už kurį skiriami papildomi taškai bendroje sezono įskaitoje. Bendras rezultatas – antrosios vietos „LARC5“ ir „2WD“.

M. Valiulis pasidžiaugė, kad technika liko sveika ir pavyko pasiekti finišą. Artimiausias planas – ralis Zarasuose, kuris vyks pirmąjį spalio savaitgalį.

M. Žiukelis pasakojo, kad pavyko startuoti iš geros pozicijos. Buvę 35-ojoje vietoje, po „regroup“ (ekipažų perskirstymo pagal parodytą laiką) startavo 24-ojoje.

Miesto greičio ruožuose ekipažui sekėsi neblogai, savo klasėje buvo antri. Per kitus du greičio ruožus ekipažui pavyko pakilti ir iki pirmosios vietos, deja, išsilaikyti joje nepavyko. Visą likusią ralio dalį lenktynininkai važiavo antrojoje pozicijoje, vis didindami persvarą nuo trečiojoje vietoje likusių varžovų.

Ralis buvo nelengvas. Pasak M. Žiukelio, ypač buvo sunku trasas įveikti antrą kartą, nes kai kurie ruožai buvo sunkiai išvažiuojami. Vietomis duobės buvo tokios didelės, kad automobilis net pašokdavo į orą, ekipažas net buvo išslydęs iš trasos, laimei, atsipirko tik kelių sekundžių praradimu.

M. Žiukelis patenkintas, kad automobilis išlaikė ralio testą ir didesnių problemų nekilo. „LARC7“ klasėje ekipažas užėmė 2-ąją vietą, o „2WD“ liko šeštas. Artimiausias planas – taip pat Zarasų ralis. Beje, jei lenktynininkai finišuos šiame ralyje, metų pabaigoje tikrai lips ant sezono nugalėtojų pakylos.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie