„Gimtojo…“ redakcijoje apsilankęs rokiškėnas Antanas Gaška su savimi atsinešė nuotraukų albumą. Jame – apie 1976 m. užfiksuotos lenktynės Rokiškyje. Anot rokiškėno, tuomet transporto priemonės buvo kitokios – lenktynininkai sėsdavo prie didelių GAZ markės sunkvežimių vairo.

Vyresnio amžiaus gyventojai dar iki šiol prisimena, jog miesto garbę lenktynėse gindavo ir rokiškėnai. Lenktynių krovininiais automobiliais pradininkai mūsų krašte buvo Stasys Žemaitis ir Vitalijus Nastopka. Jų pastangomis pirmaisiais lenktynininkais tapo Aleksas Uldukis ir Ignas Kavaliauskas. Žinomiausias šios sporto šakos atstovas – Vladas Markelis, gimęs Zarasų rajone, bet vėliau persikėlęs į Rokiškį. Jis buvo Lietuvos komandos narys Estijoje vykusiame krovininių automobilių krose dėl sovietų sąjungos čempiono vardo ir čia vairuodamas GAZ 52 tapo vicečempionu. Vėliau laimėjo prizines vietas Pabaltijo šalių ir Lietuvos čempionatuose.

GAZ automobiliai didelio dėmesio sulaukia ir šiandien. Tai įrodė ralis Rokiškyje. Žiūrovai per lenktynes tiesiog pašėldavo išvydę šiuos sunkvežimius.

A. Gaška savo archyve įamžinęs ir legendinį Stasį Brundzą jaunystėje. Tiesa, ralio legenda tiesiogiai prisidėjo prie šių metų ralio atėjimo į Rokiškį. Pernai lapkritį S. Brundza tapo kertiniu žmogumi, po kurio apsilankymo Rokiškyje tapo aišku – ralis mūsų apylinkėse turi įvykti. Tą sykį autosporto legenda ir lenktynininkas Audrius Gimžauskas susitiko su Rokiškio verslininkais ir valdžios atstovais. Susitikimo metu ir buvo aptarta galimybė Rokiškyje surengti tarptautinio lygio lenktynes.

S. Brundza buvo matomas ir per „Samsonas Rally Rokiškis“ apdovanojimus Krašto muziejuje. Lenktynininkas „žiguliukų“ klasės nugalėtojams įteikė vardinį prizą.

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
VirgisART Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Virgis
Virgis

Gal kas turite daugiau iš Rokiškio trasos su GAZ-51 foto

ART
ART

Super nuotraukos !!