M. Žiukelio archyvo ir A. Rakausko nuotr.

Pakišo koją

Paskutinysis ralio etapas buvo svarbus M. Žiukelio bei S. Kriaučiūno ekipažui. Šiųmetis ralis – jiems debiutinis. Tad rokiškėnai varžėsi abiejose – A ir B – lygose. Didesnį dėmesį „Aukštos pavaros“ komanda buvo sutelkusi ties žemesne B ralio sprinto turnyrine lentele. Prieš Druskininkų ralį rokiškėnai savo grupėje buvo greičiausiųjų trejetuke. Tačiau paskutinysis etapas ekipažui buvo nesėkmingas – dėl automobilio gedimo nebaigė varžybų. Anot M. Žiukelio, varžyboms įpusėjus, sugedo automobilio reduktorius. „Šešis greičio ruožus laikėmės išties gerai. Nors ir su klaidelėmis, tačiau neatsilikome nuo greičiausiųjų. Visgi koją pakišo gedimas ir nebaigėme lenktynių“, – komentavo rokiškėnas ir pridūrė, jog galutinė čempionato vieta – nežinioje. Ši turėtų paaiškėti artimiausiu metu. M. Žiukelis spėja, jog ekipažas turėtų dalintis trečiąją arba ketvirtąją vietas savo grupėje.

 

Po nesėkmių ruožo – pergalingas finišas

Ralio pabaigtuvės kiek sėkmingesnės buvo M. Valiulio ir G. Firanto ekipažai. Iki šiol itin greitą tempą demonstravusį ekipažą pasivydavo techninės problemos, tačiau šis etapas buvo sėkmingas. Jie 2WD ir LARC 5 klasėse užėmė antrąsias vietas.

„Prieš savaitę Zarasuose atlikome ralio testus. Stipriai lijo ir buvo labai slidu. Automobilis neišsiteko posūkyje ir peršokome per griovį – vertėmės penkis kartus. Laimei, automobilį greitai suremontavo ir galėjome startuoti Druskininkuose. Apibendrinant sekėsi neblogai, važiavome visą dieną savo tempu. Po pietų nusprendėme patausoti automobilį ir tempą gerokai sumažinome. Naktiniuose ruožuose važiavome labai atsargiai ir sėkmingai pasiekėme finišą. Sezonas mums buvo permainingas, kartais tiesiog trūko sėkmės, bet esame labai dėkingi savo partneriams ir sirgaliams už palaikymą ir kitą sezoną pasistengsime užkopti laipteliu aukščiau“, – pasakojo M. Valiulis.

Po nesėkmingų testų Zarasuose mechanikai beveik visą savaitę dirbo prie automobilio. Nors kėbulo geometrijos pažeidimas – labai rimtas, ekipažui pavyko problemas išspręsti ir startuoti Druskininkuose.

Sezonas ekipažui dar nebaigtas. Trečiadienį jie išvyksta į Saremos salą (Estija), kur laukia daugiau kaip 160 dalyvių konkurencija.

Iš viso dėl gedimų finišo nepasiekė 12 ekipažų iš 33 startavusiųjų. „Rally Classic 2019“ laimėjo Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieksu. Šie pirmą kartą tapo Lietuvos automobilių ralio čempionato nugalėtojais.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie