Martynas Samsonas. Valdo Čičinsko nuotr.

Automobilių ralio organizavimas Rokiškyje įsisuko. Šios varžybos išskirtinės ne tik dėl to, kad pagaliau į Lietuvos ralio žemėlapį grįžta Rokiškio vardas, bet ir todėl, jog čia bus galima išvysti gausybę užsienio sportininkų. Įprastai lietuviškame ralyje lenktyniauja vietos sportininkai, keletas latvių, vienas kitas lenkas ar baltarusis, o Rokiškyje bus gausu užsienio lenktynininkų. Apie tai išsamiau papasakojo „Samsonas Rally Rokiškis“ projekto partneris, lenktynininkas Martynas Samsonas.

Bus į ką pažiūrėti

Anot vieno iš ralio organizatorių M. Samsono, į Rokiškį žada atvykti ralio padangėje gerai žinomi sportininkai. „Tikrai atvažiuos suomis Teemu Asunmaa, Suomijos ralio čempionato lyderis, čempionas. Jis važiuos „Subaru Impreza N16“ automobiliu. Tiesa, ralio trasoje jis lenktyniauja R5 automobiliu, bet ralis Rokiškyje vyks praėjus vos savaitei po ralio Suomijoje, tad turbūt nerealu per savaitę „atstatyti“ automobilį ir jį atsigabenti. Be Teemu, atvažiuos ir dar keli suomiai, lenktyniaujantys „Ford Escort“, „Mitsubishi Lancer EVO“. Kvietėme ir Aleksėjų Lukyanuką, bet jis pateko į avariją. Nors laiko iki ralio dar yra, bet abejoju, ar jis galės atvykti. Tačiau yra ir gerų žinių – rusai jam pagamino tokį kaip mano BMW M3X. Jei Aleksėjus nespės pasveikti, šiuo BMW važiuos kitas rusas. Dar turėsime svečių iš Airijos, Anglijos, Belgijos ir kitų šalių. Beveik garantavo dalyvausiantis ir olandas Kevinas Abbringas, jis ketina startuoti R5 klasės automobiliu“, –  pasakojo M. Samsonas.

Lenktynininkas patikino, kad dėl itin atsakingo ir kruopštaus „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybų organizavimo kai ką paaukoti teks ir jam pačiam. Ralio pilotas atskleidė, jog su šturmanu Mindaugu Varža praleis trečiąjį Lietuvos ralio čempionato etapą. Tačiau yra ir geresnių žinių – Rokiškyje vyksiančiame ralyje šis greitas duetas startuos savo BMW M3X automobiliu ir žiūrovų akį džiugins trasoje įspūdingais manevrais.

Apie organizatorių – kitu kampu

M. Samsonas – žmogus, kurio pavardė puošia ralio pavadinimą. Ralio ir apskritai automobilių sporto gerbėjams nė neverta priminti, kas yra ši asmenybė. Galima drąsiai teigti, jog M. Samsonas – sportininkas ir verslininkas, kurio pasirodymas ralyje siejamas su dideliu greičiu ir kokybe. Lietuvoje viena moderniausių sportinių pavarų dėžių gamyklų – Utenos pakraštyje įsikūrusi „Samsonas Motorsport“ gamykla – gyvuoja ne vienerius metus. Čia per metus pagaminama ne vienas šimtas sportinių pavarų dėžių įvairiausiems lenktyniniams automobiliams. Jos paklausios visame pasaulyje – Amerikoje, Europoje, Australijoje, Afrikos šalyse. O pats pavarų dėžių guru yra gerai žinomas kaip puikus lenktynininkas, grakščiai manevruojantis automobilį.

Be to, prieš dvejus metus „Samsonas Rally“, kurį Utenos apylinkėse organizavo pats sportininkas, į Lietuvą surinko net 120 dalyvių iš 13 šalių. Apie šį renginį ir sėkmę lenktynininkai bei ralio entuziastai kalba iki šiol. Pašnekovas tikina, kad užsienio sportininkus į Lietuvą privilioti nėra lengva, tačiau tam padeda geri, draugiški santykiai bei verslo ryšiai ir maksimaliai kokybiškas renginys. „Kai bandai, tai ir pavyksta. O jei rimtai, tai dauguma šių sportininkų yra mūsų klientai, partneriai. Vieni per kitus žmonės sužino, kad gaminame gerus daiktus ir ne ką prasčiau sugebame surengti ralį. Vienas mūsų organizuotas ralis jau vyko Utenoje. Nepasišiukšlinome. Ralis buvo patogus ne tik žiūrovams, bet ir lenktynininkams. Kompaktiškas, neišpūstas. Šiemet ralį taip pat rengsime ne tik mūsų mylimai publikai, bet ir dalyviams“, – teigė Martynas Samsonas.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie