Gausus būrys dalyvių
„Čempionatas vyko Montecatini Terme mieste, tačiau mūsų komanda gyveno už keletą dešimčių kilometrų – Lukos miestelyje. Gamta, kraštovaizdis, puikus oras mus lydėjo vis laiką“, – pasakojo G. Kravčenka.
Anot krepšininko, čempionatas nustebino sportininkų gausa. „Mūsų rinktinė žaidė „55+“ grupėje. Iš viso čempionate rungtyniavo 377 komandos“, – pasakojo rokiškėnas. G. Kravčenkos atstovaujamame pogrupyje varžėsi taip pat įspūdingas skaičius komandų – 42. Organizatoriai visas jas suskirstė į 14 pogrupių. Kiekviename žaidė trys komandos. Anot krepšininko, pogrupyje lietuvaičiai susitiko su Ukrainos ir Čilės komandomis. Pastarosios svariau nepasipriešino, tad Lietuva iškovojo dvi pergales ir pogrupyje užėmė pirmąją vietą.

Sėkmę lydėjo pralaimėjimas
Po pogrupio varžybų Lietuvos rinktinei pasisekė – ji tiesiai nukeliavo į ketvirtfinalį (kitos rinktinės tokios privilegijos neturėjo), tačiau jame nusileido stipriai Slovėnijos komandai. Šioji „55+“ vyrų grupėje tapo pasaulio čempione. „Po nesėkmės dar žaidėme rungtynes dėl 9–12 vietų. Pirmąsias pralaimėjome Rusijos rinktinei, tačiau prieš brazilus laimėjome. Beje, šioje rinktinėje žaidė keli krepšininkai, kuriems teko susiremti net su pačiu Arvydu Saboniu“, – pasakojo G. Kravčenka.
Po pergalės prieš Brazilijos rinktinę lietuvaičiai iš 42 komandų užėmė 11 vietą. „Praėjusiame pasaulio čempionate buvome 14-ti. Šis čempionatas kiek sėkmingesnis. Tad kitame reikia tikėti prizinės vietos“, – juokavo pašnekovas.
Pasak krepšininko, į čempionatą vyko visų amžiaus grupių aštuonios Lietuvos rinktinės – šešios vyrų ir dvi moterų. Pastarosios pasirodė itin solidžiai – užėmė prizines vietas.

Tikisi dar sužaisti
G. Kravčenkai tai jau antrasis pasaulio veteranų krepšinio čempionatas. Tiek pat kartų jis yra dalyvavęs Europos čempionatuose. Kitais metais jis vyks Slovėnijoje, po dvejų metų pasaulio pirmenybės – Suomijoje. Rokiškėnas atskleidė, jei sveikata ir galimybės leis, dalyvaus abejose aukšto lygio varžybose.

Aplankė Italijos įžymybes
Pašnekovas pasakojo, jog po rungtynių ir pertraukų metu teko turisto vaidmuo. „Aplankėme daug turistinių objektų: Florenciją, Pizos bokštą, požemines uolas ir kitus nuostabias vietas“, – pasakojo rokiškėnas. Pasak jo, Italija graži šalis, nuostabi architektūra, gamta, svetingi žmonės.