Marius Žiukelis (kairėje) kartu su tėvu Sauliumi prie tvarkomo automobilio. J. Kačerausko nuotr.

Rokiškėnams autokroso entuziastams M. Žiukelis gerai pažįstamas. Jis – ilgametis šių varžybų dalyvis ir prizininkas. Tiesa, paskutinį kartą žvyro trasose jis varžėsi beveik prieš dvejus metus. Laikas be aktyvaus sporto pažadino norą sugrįžti, tačiau laipteliu aukštyn – į aukštesnės lygos autokroso lenktynes. Tam rokiškėnas ruošia automobilį „Audi A3“, su kuriuo sėkmingai dalyvaudavo automobilių treko ir slalomo varžybose. Šiuo metu audi „nuoga“, montuojami saugos lankai bei kitos reikalingos saugumo dalys. Garaže vaikinui padeda jo tėtis – Rokiškio sporto klubo „Aukšta pavara“ vadovas Saulius Žiukelis. Būtent po šio klubo vėliava ir startuos M. Žiukelis. „Marius šiame sporte – ne naujokas. Viskas prasidėjo tuomet, kai jis buvo mokyklinukas. Pirmasis Mariaus automobilis autokrose buvo „Žiguliai“, kuriais jis varžėsi Uljanavos kaimo trasoje“, – prisiminė S. Žiukelis.

Pasak M. Žiukelio, sportinio vairavimo įgūdžiai susiformavo Bajorų autokroso varžybose, rengiamose Rokiškio ekstremalaus sporto klubo. Buvo pakeistas automobilis, o ir greitis tapo kur kas smagesnis. „Bajoruose išvystytas aukštesnis lygis ir rimtesni varžovai leido tobulėti. Nemažai laiko teko praleisti garaže ir paruošti automobilį. 2014-aisiais tapau „Open“ klasės absoliučiu nugalėtoju. O ką bekalbėti apie kitus apdovanojimus, pasiektus etapų metu, – taurės netelpa ant lentynų. Vis dėlto 2015-aisiais pardaviau automobilį ir nebedalyvavau autokroso varžybose. Tačiau ramiai sėdėti negalėjau, tad mano garaže atsirado audi, kuri atgims kitu amplua. Autokroso sezonas jau pasibaigęs, tačiau artėja žiema, o kartu ir varžybos ant ledo. Tad bus puiki proga išbandyti automobilį“, – pasakojo Marius.

S. Žiukelis džiaugiasi, jog sūnus sportininkas iki šiol nepatyrė jokio stipresnio kontakto ar avarijos ir viliasi, kad ir toliau jam seksis.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie