Įspūdingas šuolis

Po itin ilgos pertraukos, išsilaižę žaizdas, į trasą grįžo M. Valiulio ir G. Firanto ekipažas. Praėjęs sezonas buvo pažymėtas skaudžia avarija. „Šių metų sezoną pradėjome Kelmėje. Raliui pasiruošėme neblogai: dėl automobilio problemų nekilo, patys padirbėjome treniruotėse ir į varžybas išvažiavome ramūs. Su Giedriumi sutarėme neskubėti ir bandyti varžybas baigti be skausmingų incidentų. Šių metų ralio kalendorius įtemptas: vasaros metu lenktynės numatytos kas 2–3 savaites. Pirmąją varžybų dieną bendroje įskaitoje finišavome trylikti, o savo klasėje – pirmi“, – pasakojo rokiškėnas.

Alfonso Rakausko nuotr.

Pasak M. Valiulio, antroji diena buvo kupina adrenalino. „Bene didžiausi pojūčiai laukė šeštajame greičio ruože. Prieš vieną iš tramplinų lėkėme 182 km/h greičiu ir smagiai pakilome į orą. Įspūdžiai salono viduje – fantastiški. Pakilo automobilio priekis. Akimirką matėme tik dangų, akimirka – jau žemė. Iš šalies atrodė kur kas baisiau. Po šio šuolio sėkmingai baigėme greičio ruožą ir bevažiuodami į serviso zoną pajutome, jog automobilis patyrė techninių gedimų. Sugedo kardanas. Pagalbos ranką ištiesė vienas iš Rokiškio ralio organizatorių – Martynas Samsonas. Jis paskolino detalę, ir susitvarkę automobilį sėkmingai tęsėme varžybas, lygiai taip pat finišavome“, – pasakojo M. Valiulis.

Ričardo Kazakevičiaus nuotr.

Rokiškėno ir kauniečio ekipažas bendroje įskaitoje finišavo 11-as ir ralio čempionato penktoje klasėje užėmė pirmąją vietą. Sėkmingai tandemas pasirodė viena ašimi varomų automobilių klasėje. Čia jie džiaugėsi antrąja vieta ir nusileido tik jų pačių gelbėtojui M. Samsonui. „Dabar turime dešimt dienų automobiliui tvarkyti, nes jau kitą trečiadienį išvykstame į Lenkiją, kur rengiamas trečiasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas. Sezono pradžia išties sėkminga. Esame dėkingi partneriams ir sirgaliams, kurie mus palaikė Kelmėje“, – džiaugėsi pašnekovas.

Patyrė gedimą

Rokiškio automobilių sporto klubo „Aukšta pavara“ M. Žiukelio ir S. Kriaučiūno ekipažui lenktynės buvo ne tokios sėkmingos. Ekipažą, kovojusį dėl geresnių pozicijų, sustabdė techninis gedimas. „Pirmąją dieną miesto greičio ruožuose sekėsi neblogai. Padarėme keletą klaidelių, bet jos nekainavo daug brangaus laiko. Antrąją dieną lenktynės vyko žvyro trasomis. Prieš antrąjį greičio ruožą pradėjo strigti automobilio stabdžio apkaba, tad ruožą teko įveikti avariniu režimu. Praradome daug laiko. Susitvarkę startavome toliau, tačiau prisivyti lyderius nebebuvo lemta. Nors daug neatsilikome. Varžybas vertinu labai gerai, įgavome daug patirties, kurios mums dar trūksta, tikimės, jog tapsime vis greitesni“, – dėstė M. Žiukelis.

Kita ekipažo stotelė – liepą Elektrėnuose. Vėliau – Zarasai. Tačiau visas jėgas rokiškėnai deda į rugpjūtį vyksiančias lenktynes mūsų apylinkėse. Rokiškyje ekipažas galės startuoti aukščiausioje – A ralio lygoje. Šiuo metu ekipažas varžosi kiek žemesnėse – ralio sprinto varžybose.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie