blank
P. Lašaitės ir R. Kilkaus nuotr.

Šiemet dalyviams reikėjo įveikti tokias užduotis: greitas ir lėtas skridimas, japoniškas slalomas, aštuoniukė, apskrendant pilonus, parabolas (kamuolių nuo žemės paėmimas kojomis ir perkėlimas į nurodytą vietą), nusileidimas į taikinį bei į ribotą plotą (kitaip vadinamas lėktuvnešiu) ir navigacija. Rokiškio skraidymo asociacijos „Puga“ narys Andrius Valotka, šiais metais buvęs teisėju, džiaugėsi, kad varžybos praėjo sklandžiai, be jokių traumų. Pilotai buvo stiprūs ir atkakliai kovojo iki pat pabaigos.

Debiutantų grupėje varžėsi 2 parasparnininkai, profesionalų – 6. Kraštiečių pasiekimai džiugina. Vos pernai pradedančiųjų grupėje besivaržę rokiškėnai Konstantinas Aleinikovas ir Tomas Misiūnas šiemet kovojo su profesionalais. Nors T. Misiūnas užėmė 4 vietą, tačiau jam pavyko aplenkti ne pirmus metus profesionalų grupėje skraidantį pilotą iš Molėtų. Tomą džiugino kolegos iš kitų miestų, nors ir norėjosi, kad susirinktų daugiau dalyvių. Jis savo rezultatu patenkintas, tačiau naujoji įranga dar nėra iki galo įvaldyta.

K. Aleinikovas užėmė 2 vietą. Visų varžybų metu ant kulnų jis lipo pasaulinių motorizuotų parasparnių dalyviui ir savo mokytojui Sauliui Rudokui. Nors rezultatas puikus, tačiau pats Konstantinas sau kritiškas: „Užsibrėžtų tikslų nepasiekiau, nors treniruotėse sekėsi kur kas geriau. Koją pakišo varžybų jaudulys. Vis dėlto džiaugiuosi, kad po metų darbo patobulėjau ir įdėtas darbas buvo įvertintas.“ K. Aleinikovas taip pat buvo apdovanotas prizu už geriausiai atliktas greičio reikalavusias užduotis.

Čempionato nugalėtoju tapo kraštietis S. Rudokas. Saulius džiaugėsi tuo, kad neįvyko jokių nelaimių ir visi kolegos varžybas užbaigė sėkmingai. Pilotas atviravo, kad skristi galėjo geriau, tiksliau ir išvengti nereikalingų klaidų. Šią vasarą S. Rudokas dalyvavo motorizuotų parasparnių varžybose Lenkijoje ir Čekijoje, kur varžėsi su stipriausiais pilotais iš visos Europos. Abiejose varžybose jis buvo vienintelis Lietuvos atstovas.

Rokiškio skraidymo asociacijos „Puga“ prezidentas Vilmantas Petrušonis po varžybų buvo nusiteikęs pozityviai: „Malonu, kad klubo jaunimas aktyviai įsilieja ne tik į pramoginius skrydžius, bet ir į sportą. Rezultatai kalba patys už save. Tik minimaliu skirtumu K. Aleinikovas atsiliko nuo pasaulinių varžybų dalyvio S. Rudoko, užėmusio 1-ąją vietą. T. Misiūnas taip pat parodė puikų rezultatą.“

Varžybas ant žemės ir iš dangaus stebėjęs ULOPF (Ultralengvųjų orlaivių pilotų federacija) viceprezidentas Ričardas Matickas komentavo: „ULOPF rengiamas Lietuvos čempionatas praėjo sklandžiai ir saugiai. Pilotai elgėsi profesionaliai, atsakingai, skrido saugiai. Nebuvo net įrangos gedimų. Tai rodo, jog pilotai skrenda šiuolaikiškais motorais ir sparnais. Rokiškio klubas „Puga“ jau daugelį metų rengia čempionatus. Rokiškio aerodromas yra labai dėkingoje vietoje: neturi oro erdvės ribojimų, įsikūręs netoli gražaus Rokiškio miesto ir dvaro. Sportininkai turi galimybę pasigrožėti miestu, dvaru, apylinkėmis. Gyventojams patogu atvykti stebėti varžybų. Smagu, jog miestas ir jo valdžia supranta aerodromo svarbą miestui. Tai didina orlaivių prieinamumą, galimybę susipažinti su šiuo sportu piliečiams. Aerodromas – tai svarbi miesto infrastruktūros dalis ateities plėtrai.“

Nors parasparnių sportas Lietuvoje nėra labai populiarus, tačiau smagu, kad kasmet entuziastų ir smalsuolių daugėja.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments