Mistinis posūkis paguldė ant stogo

Lietuvos bei Lenkijos ralio čempionatų jungtinis etapas „Rally Elektrėnai“ buvo skausmingas rokiškėno šturmano Mato Valiulio ir kauniečio vairuotojo Giedriaus Firanto ekipažui.

1097
0

Sugedo nauja detalė?

Pasak M. Valiulio, jau prieš lenktynes ekipažo automobilį pradėjo kankinti „ligos“. „Prieš išvykdami į lenktynes pastebėjome, jog naujas reduktorius vėl skleidžia neaiškius garsus. Tai atrodė neįtikėtina, nes nauja detalė sugedo kone bestovint automobiliui“, – pasakojo rokiškėnas.

Būtent dėl tokio gedimo ralyje Rokiškyje ekipažas taip pat turėjo bėdų.

Patyrė didelį smūgį

„Keitėme  reduktorių į standartinį, praradome nemažai greičio – automobilis bėgėjosi lėtai. Vis dėlto važiavimo laikas buvo neblogas“, – pasakojo rokiškėnas apie pirmąją lenktynių dieną.

Antroji diena buvo skausminga viena ašimi varomų automobilių vairuotojams. Bene skaudžiausią avariją ketvirtajame greičio ruože patyrė antrojoje vietoje BMW automobiliu važiavęs rokiškėno ir kauniečio ekipažas – mašina nulėkė į griovį ir apsivertė. Lygiai toje pat vietoje ant stogo atgulė ir kitas BMW. „Trečiajame greičio ruože pastebėjome, jog blogai dirba vienas amortizatorius. Įveikę beveik 2 km ketvirtojo ruožo, įlėkėme į posūkį ir, Giedriui susukus vairą, automobilis nuvažiavo tiesiai į griovį. Mus permetė į kitą pusę – vertėmės. Laimė, nepataikėme į didelius medžius, nes mūsų greitis siekė 140 km/h. Nesupratome, kas nutiko. Tik išlipę iš automobilio suvokėme, kokio stipraus būta smūgio – sugadintas visas priekis ir galas. Po to toje pačioje vietoje klaidą padarė dar 4–5 automobiliai, vienas jų – net atsitrenkė į mūsų BMW“, – dalijosi įspūdžiais M. Valiulis.

Netrukus prie rokiškėno ir kauniečio ekipažo „nusileido“ kitas BMW.
M. Valiulio archyvo nuotr.

Avarija palaidojo sezoną?

Ši avarija ekipažui sumaišė visas kortas. Rokiškėnas tikėjosi šiame sezone startuoti dar keliuose raliuose, juolab Elektrėnuose buvo priešpaskutinis Lietuvos ralio čempionato etapas. „Gaila, kad mums taip baigėsi ralis, tikriausiai ir šis sezonas. Šį sezoną mus persekioja nesėkmės. Avarijos metu atsipirkome tik mėlynėmis, tačiau automobilis pažeistas rimtai. Norėtume šį sezoną dar dalyvauti lenktynėse. Reikia kito kėbulo, tik ar spėsime jį pakeisti iki kitų lenktynių, nežinia“, – kalbėjo M. Valiulis.

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie