Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos akimirka. EPA-ELTA nuotr.
Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos akimirka. EPA-ELTA nuotr.

Penktadienį Rio de Žaneiro (Brazilija) “Maracana” stadione iškilmingai atidarytos XXXI olimpinėse žaidynės. Olimpinę ugnį įžiebti patikėta 46-erių metų brazilui Vanderlejui de Limai.

Jis pirmavo 2004 metų Atėnų olimpinių žaidynių maratono bėgime, bet tuomet vienas žiūrovas įbėgo į trasą ir jį sugavo. Dėl to V. de Lima maratone finišavo tik trečias. Nepaisant to, sportininkas atleido olimpinį auksą atėmusiam žiūrovui ir už tai susilaukė didelio atgarsio, o Rio de Žaneire jam simboliškai buvo kompensuota prarasta šlovė.

Olimpinę ugnį įžiebti patikėta 46-erių metų brazilui Vanderlei de Limai. EPA-ELTA nuotr.
Olimpinę ugnį įžiebti patikėta 46-erių metų brazilui Vanderlei de Limai. EPA-ELTA nuotr.

Tai – pirmosios olimpinės žaidynės Pietų Amerikoje. Jose dalyvaus daugiau nei 10 tūkst. Sportininkų iš 206 šalių. Pirmą kartą žaidynėse dalyvaus karo pabėgėlių komanda. 10 sportininkų buvo pasitikti su didžiulėmis ovacijomis.

Lietuvos delegacija į stadioną įžengė 115-a. Mūsų šalies vėliavą nešė Pekino olimpinių -žaidynių vicečempionė buriuotoja Gintarė Šait (Scheidt), o stadione atidarymą stebėjo Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Lietuvai Rio de Žaneire atstovaus 67 sportininkai.

G. Šait vyras brazilas Robertas Šait (Robert Scheid) davė olimpinę priesaiką sportininkų vardu.

Daugiausiai sportininkų – net 554 – atstovaus JAV.

Atidarymo ceremonijos metu buvo pristatyta Brazilijos kultūros įvairovė bei jos istorija, muzikos kurinius atliko žymiausi šios šalies atlikėjai, o savo karjerą 70 tūkst. žiūrovų akivaizdoje baigė viena garsiausių planetos manekenių Chiselė Bundčen (Gisele Bundchen). Vienas pasirodymas buvo skirtas klimato kaitos problemai.

“Mes pasirengę sukuri istoriją. Olimpinė svajonė tapo neapsakoma tikrove. Nuostabiausia vieta pasaulyje daba yra čia – Rio de Žaneire. Brazilija pasitinka pasaulį išskėstomis rankomis. Didžiuojuosi savo šalimi”, – emocingai kalbėjo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto prezidentas Karlosas Nuzmanas (Carlos Nuzman).

“Sveiki atvykę į Rio olimpines žaidynes. Tai nuostabaus miesto nuostabi akimirka. Tai pirmosios olimpinės žaidynės Pietų Amerikoje ir visi brazilai šiąnakt gali didžiuotis. Dėl olimpinių žaidynių jūs per septynerius metus pasiekėte tai, apie ką ankstesnės kartos galėjo tik pasvajoti. Visą tai pasiekėte, kai Brazilija išgyvena sunkius laikus. Šiame olimpiniame pasaulyje mes visi esame lygūs”, – sakė Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas Tomas Bachas (Thomas Bach), atskirai pasveikinęs pabėgėlių komandą.

Vėliau T. Bachas įteikė naują IOC apdovanojimą už švietimą ir gerus darbus dukart olimpiniam čempionui 76-erių metų Kenijos olimpinio komiteto prezidentui Kipčogei Keino (Kipchoge Keino).

Olimpines žaidynes atidarytomis paskelbė laikinasis Brazilijos prezidentas Mišelis Temeras (Michel Temer). Žiūrovai jo kalbą nušvilpė.

Skaičiuojama, kad ekonominius sunkumus išgyvenančiai Brazilijai olimpinės žaidynės kainuos apie 4,6 milijardo JAV dolerių.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: