Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių plaukiko anykštėno Giedriaus Titenio (kairėje)ir jį trims olimpiadoms paruošusio trenerio Žilvino Ovsiuko keliai greičiausiai išsiskirs. J. Junevičiaus nuotr.
Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių plaukiko anykštėno Giedriaus Titenio (kairėje)ir jį trims olimpiadoms paruošusio trenerio Žilvino Ovsiuko keliai greičiausiai išsiskirs. J. Junevičiaus nuotr.

Lietuvos plaukimo rinktinės vyriausiasis treneris 38-erių metų Žilvinas Ovsiukas laimėjo konkursą Anykščių kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pareigoms užimti. Jis konkurse pranoko kitus septynis pretendentus, skelbia regioninis naujienų portalas www.anyksta.lt.

Pasaulyje pripažįstamo sporto specialisto pergalė konkurse nestebina, tačiau jo paties pasirinkimas eiti vadovauti Anykščių kūno kultūros ir sporto centrui yra keistokas. Juolab kad ankstesnis direktorius Kęstutis Čepulis iš darbo atleistas su skandalais už finansinius pažeidimus.

Ž. Ovsiukas turi pasiūlymų treniruoti užsienio valstybių plaukikus, o po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių tokių pasiūlymų tik daugės, nes dažnai kontraktai su treneriais sudaromi ketverių metų olimpiniam ciklui.
Tačiau Ž. Ovsiukas „Anykštai“ dėstė, kad atsisako pelningų kontraktų, nes „pinigai nėra svarbiausia”. Per aštuonerius savo Lietuvos plaukimo rinktinės vyriausiojo trenerio karjeros metus Ž. Ovsiukas su sportininkais išmaišė pasaulį, daug laiko leido ne namuose, o varžybose ir treniruočių stovyklose. Kitaip tariant, regis, treneris pasiilgo ramesnio gyvenimo.
„Motyvuoja nauji iššūkiai, naujos galimybės. Matau, jog dirbant sporto centro direktoriumi yra galimybės realizuoti save”, – vis dėlto ramybės poreikį neigė treneris.
„Anykščiuose pradėjau savo, kaip trenerio, karjerą. Anykščiai į mane investavo, todėl bandysiu atsidėkoti”, – apie ėjimą į sporto centro direktoriaus pareigas kalbėjo Ž. Ovsiukas.
Iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių Ž. Ovsiukas greičiausiai bandys derinti abu darbus – bus ir Anykščių kūno kultūros ir sporto centro direktorius, ir Lietuvos plaukimo rinktinės vyriausiasis treneris. Olimpiada vyks rugpjūčio mėnesį.
Ž. Ovsiukas užaugino Giedrių Titenį, su kuriuo panašu, jog kaip treneris ir pats užaugo. Pasaulio ir Europos prizininkui, universiados čempionui G. Titeniui Rio de Žaneiras bus trečiosios olimpinės žaidynės. Ž. Ovsiukas į Rio de Žaneirą ruošiasi, tačiau tik trumpam, tik tiek, kiek būtina. „Esu Braziliją pervažiavęs automobiliu, tad ekskursija po Braziliją man nėra reikalinga”, – šypsojosi Ž. Ovsiukas.
G. Titenis plaukimo elite planuoja išsilaikyti dar vieną olimpinį ciklą, iki 2020-ųjų. Tokiu atveju jis taptų pirmuoju Lietuvos plaukiku, startavusiu keturiose olimpinėse žaidynėse. Realiausia, kad trims olimpiadoms G. Titenį paruošusio trenerio ir sportininko keliai ketvirtajame olimpiniame cikle išsiskirs. Todėl vargu ar Giedrius liks Anykščiuose.
Anykščių kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus konkurso komisijos pirmininkas, Anykščių meras Kęstutis Tubis „Anykštai“ sakė, jog nenustebo, kad Ž. Ovsiukas dalyvavo konkurse. „Mes džiaugiamės. Labai gerai, kad jis dalyvavo. Žilvinas turėjo akivaizdų pranašumą prieš kitus pretendentus”, – kalbėjo meras.
Beje, Ž. Ovsiukas Anykščių kūno kultūros ir sporto centro istorijoje nebus didžiausia “direktoriaujanti” žvaigždė. 1998-2001 metais Anykščių sporto centrui vadovavo krepšininkas, olimpinis čempionas Modestas Paulauskas.
Ž. Ovsiukas vadovauti centrui pradės po to, kai bus gauta STT pažyma. Šios įstaigos atsakymo gali tekti laukti kelias savaites. Kol kas sporto centrui vadovauja direktoriaus pavaduotoja Jolanta Česlikauskienė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: