Asmeninių archyvų ir J. Kovalevskės nuotr.

Meistrai

Rokiškio kūno kultūros ir sporto centre (KKSC) lengvosios atletikos treniruotes rengia trys meistrai rokiškėnai: Rimantas Šinkūnas nuo 1977 m. treniruoja disko metikus; Valentas Čereška nuo 1975 m. – metikus, bėgikus ir šuolininkus; Ina Nagelė, sugrįžusi po studijų dirbti į Rokiškį 1997-aisiais, buvusi KKSC šuolininkė, – ieties metikus. Visi treneriai turi sportinę kvalifikacinę kategoriją: R. Šinkūnas – II, V. Čereška ir I. Nagelė – I. Trenerio kategorija ne dovanai skiriama: I ir II suteikiamos dvejiems metams už auklėtinių pasiekimus.

Skauduliai bado akis

„Sporto bazė silpna, – sutartinai pripažįsta treneriai, turėdami omenyje KKSC treniruočių įrangą. – Kituose miestuose mūsų auklėtiniai mato atnaujintus stadionus, maniežus, sportinę įrangą.“ Tiesa, tarptautinio lygio lengvosios atletikos stadiono nėra niekur Lietuvoje. R. Šinkūnas prisimena, kad tik 2004 m. buvo skirta pinigų specifinei lengvosios atletikos įrangai atnaujinti. Jau 15 metų ji naudojama kiekvieną dieną, tad viskas pasenę ir nudėvėta…

Sąlygų lengvosios atletikos treniruotėms Rokiškyje beveik nėra. Šiltesniuoju metu sportininkai ir jų treneriai pluša KKSC stadione, kuris pastarąjį kartą atnaujintas 1988-aisiais, o ir ten metikams teskirtas vienas sektorius. Tiesa, yra rezervinis sektorius prie Rokiškio baseino. Šaltuoju sezonu lengvaatlečiai išsiskirsto po Rokiškio mokyklų sporto sales. „Smarkiai atsiliekame nuo kaimynų – Biržų, Utenos, Pasvalio. Tiesa, rekordais ir medaliais juos lenkiame“, – pabrėžia V. Čereška.

Dar viena problema – jaunų trenerių stoka. Abu vyresnieji treneriai dirba, bet jau žvalgosi, kas ateityje juos galėtų pakeisti – nejau neatsiras kam palikti jaunuosius sportininkus? Baigusieji su sportu susijusius mokslus į Rokiškį negrįžta. Tik I. Nagelė tapo gražia išimtimi.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pensininkasIetis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
pensininkas
pensininkas

Geriausias Rokiškio rajono stadionas Pandėlyje

Ietis
Ietis

Didelis ačiū Augučiui, kuris per savo kadenciją visiškai niwko nenuveikė. Paskutinis jo darbas buvo sporto mokyklos atnaujinimas, kuris yra padarytas su labai dideliu broku. Nebeveikia vėdinimas, durų varčios sudėtos į bet kurias puses, dūšuose nėra pertvarų, santechnika sudėta pigiausia ir bet kaip. Kas priėmė darbus, tam reikia nagus nukapot. Nėra Rokiškyje šeimininko!