Broliai Mantas ir Rytis Kišūnai Latvijoje iškovojo 18-ąją vietą. J. Kačerausko nuotr.

Šiose lenktynėse lietuvių ekipažams teko aršiai pakovoti su pasaulio geriausiais. Be rokiškėnų, minėtame etape dalyvavo panevėžiečiai broliai Nerijus ir Arvydas Davidoniai, biržietis Liutauras Variakojis, jam padėjo latvis Janis Paipals, bei biržietis Tomas Baltušis su priekabininku Martynu Žaliausku iš Kupiškio.

Geriausiai iš lietuvių pasirodė rokiškėnai broliai M. ir R. Kišūnai. Jie abu važiavimus baigė 18-oje pozicijoje ir bendroje etapo įskaitoje užėmę taip pat 18-ąją vietą gavo pirmuosius šių metų Pasaulio čempionato įskaitinius taškus.

L. Variakojis su priekabininku J. Paipals pirmajame važiavime buvo dvidešimti, o antrajame liko 22 vietoje, bendra etapo įskaita – 23 vieta. Broliai N. ir A. Davidoniai abiejuose važiavimuose buvo dvidešimt penkti ir įskaitinių taškų negavo. Etapo įskaitoje užimta 26 vieta.

Kvalifikaciniuose važiavimuose sportininkai varžėsi dviejose grupėse dėl 32 vietų finale. Po jų ekipažai kovojo finale. Visi keturi Lietuvos ekipažai iškovojo teisę dalyvauti finaliniuose važiavimuose. Tačiau juose galėjo važiuoti tik trys. Kvalifikacijoje virto T. Baltušio ir M. Žaliausko motociklas ir nesėkmingai nukritęs priekabininkas smarkiai susitrenkė ranką. Apmaudu, bet sportininkai lenktynes stebėjo iš šalies.

Pasaulio motociklų su priekabomis motokroso čempionato penktąjį etapą laimėjo olandai Danielis Viljamsenas ir Robis Baksas.

Po penkių Pasaulio čempionato etapų iš lietuvių aukščiausiai yra L. Variakojo (33 vieta) ir M. Kišūno (34 vieta) ekipažai.

Kitas čempionato etapas vyks liepos 2 dieną Prancūzijoje. Tačiau ten mūsiškių neišvysime. Dešimtasis etapas vyks Stelpėje (Latvija) rugpjūčio 13 dieną, o vienuoliktasis – Kivioli (Estija) rugpjūčio 20 dieną. Iš viso šiais metais numatyta 14 etapų.