blank
Gerus rajono krepšininkių pasiekimus mena KKSC demonstruojami buvusios šalies rinktinės narės Aušros Bimbaitės marškinėliai. V. Bičiūnaitės nuotr.

Mergaičių, merginų, moterų krepšinio komandų rungtynės. Kada jas paskutinį kartą matėte krepšinio aikštelėje ar televizijos ekrane? Galima lažintis – senokai. Kodėl? Kokia situacija Rokiškio rajone?

Bendra tendencija

 Panašu, kad geriausi Rokiškio krepšininkių pasiekimai jau praeityje. Pasak Romo Kundelio, Kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) direktoriaus pavaduotojo jaunimo ir suaugusiųjų sportui, istoriškai mūsų rajono mergaičių ir moterų krepšinis buvo vienas žinomiausių Lietuvoje, esame paruošę rinktinės narių. Daugiausia laurų yra nuskynusios šviesaus atminimo trenerės Virginijos Makutėnienės auklėtinės. Rokiškyje pastaruoju metu sunkiai, bet dar surenkamos mergaičių krepšinio grupės, tačiau nėra nė vienos mergaičių, merginų komandos. Panaši tendencija visoje šalyje. Į moterų krepšinio problemas atkreipė dėmesį ir Lietuvos krepšinio federacija, nes šalyje liko tik dvi lygos: „Akvilės“ (ją sudaro susijungusios Nacionalinė ir A lygos) bei Moterų krepšinio.

Pavilioja meninė kryptis

Kokios priežastys? Jas vardindamas R. Kundelis sakė, kad viena jų – rajono demografinė situacija. Visos mokyklos susiduria su šia problema. Kita priežastis iš dalies yra džiuginanti – Rokiškyje veikia daug užimtumo centrų: jaunimo, muzikos bei choreografijos mokyklos. Daugelis vaikų lanko rajono daugiafunkcius centrus. Pagrindinė jų veiklos kryptis – meninė. Kur pirmiausia krypsta tėvų ir mergaičių akys? Į meninės pakraipos būrelius. Šiais mokslo metais suformuotą mergaičių krepšinio grupę treniruoja Martynas Karaliūnas. Jis, pasak R. Kundelio, individualiai derino užsiėmimų grafikus, mat tos mergaitės lanko ir choreografijos mokyklą. „Tai jau ketvirtas treneris vyras (po V. Makutėnienės – aut. past.). Vienas treneris metė darbą dėl menko užmokesčio“, – komentavo pašnekovas. Taigi mokinius Rokiškio KKSC turi dalintis su kitomis ugdymo įstaigomis. Mergaitės rečiau nei berniukai renkasi sportą. Norėdamas tai įrodyti R. Kundelis pateikia šių mokslo metų skaičius: KKSC lanko 301 mokinys, iš jų tik 46 mergaitės.

Draugiškumo principas?

M.Karaliūnas paklaustas, kaip sekasi dirbti su mergaičių komanda, sakė, jog „keletas nubyrėjo“, pasiliko tarpusavyje draugaujančios. Jo manymu, mergaičių, kaip ir berniukų, sporte dažnai vyrauja draugiškumo principas: treniruotes lanko draugas, lankau ir aš. Norinčioms žaisti krepšinį sudarytos visos galimybės, tereikia kreiptis į trenerį M. Karaliūną. Užsiėmimai vyksta Juozo Tūbelio progimnazijoje pirmadieniais, antradieniais ir ketvirtadieniais.

Tuščios vietos nelaiko

„Su mergaičių krepšinio komandomis dvigubai sunkiau dirbti, nes skiriasi jų psichologija, treniruočių metodika. Tačiau negalime sakyti, kad moterys mergaites treniruotų geriau. Visaip būna. Lietuvoje yra pavyzdžių, kai moterys vadovauja vaikinų komandoms“, – sakė KKSC direktorius Augutis Kriukelis. Rokiškyje buvo ieškota būdų, kaip sudominti mokines, todėl treneriai vietoj mokytojų vedė kūno kultūros pamokas pradinukams. „Tuščios vietos nelaikome – treneriui skiriamos valandos tik tada, kai sukomplektuojama grupė. Žinoma, grupių skaičius priklauso ir nuo KKSC lėšų“, – reziumavo A. Kriukelis.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Išlikusi
Išlikusi
2017 22 kovo 15:26

Tos kelios išlikę (kaip kokie dinozaurai) nuomojasi salę su draugiškais vyrukais mėgėjais,kad turėtų galimybę judėti (KKSC sportuojantys nepanoro priglausti). Ir laukia nesulaukia 3×3 sezono, nes varžybinis azartas su metais nedingsta.

Rekomenduojami video: