Martynas Karaliūnas . Asmeninių archyvų nuotr.

 

Martyno tikslas – aukštesnė lyga

Trylikametis Martynas KARALIŪNAS teisėjauti pradėjo būdamas 11 metų. Šis krepšinio sezonas jam jau trečiasis ir per jį vaikinukas spėjo teisėjauti maždaug 75 varžybose.

 • Kaip viskas prasidėjo?

– Krepšinį pradėjau žaisti nuo 5 metų. Man patinka visos sporto šakos, nesvarbu, tai krepšinis ar Rubiko kubo varžybos. Kartais, kai randu laiko, žaidžiu futbolą, žiūriu sporto varžybas ar leidžiu laiką lauke ar prie kompiuterio. Dažnai dėlioju Rubiko kubą. Deja, sportui, mokslams ir miegui neužtenka 24 valandų. Kartais nespėju atlikti namų darbų ar kitų dalykų, nes sportas ir žaidimai kompiuteriu rūpi labiau.

 

 • Kaip sekasi būti teisėjo rolėje (jaunasis teisėjas šiek tiek susikuklino – aut. past.)?
 • Pirmosiose varžybose labai bijojau suklysti, bet po pirmojo švilpuko įsidrąsinau ir nesustojau. Labai pasisekė, kad turiu gerą mokytoją – tėtį. Jis teisėjauja Lietuvos aukščiausioje krepšinio lygoje, tad puikiai moka visas teisėjavimo taisykles ir labai gerai išmano teisėjavimą. Pirmasis mano sezonas prasidėjo balandį, sezono pabaigoje, tad daug varžybų neteisėjavau, o antrajame gavau 40 varžybų. Dabartiniame, trečiajame sezone, kol kas suteisėjavau maždaug 75 varžybose…
 • Manto autoritetas – graikas Giannis Antetokounmpo

   

  Mantui BARAVIKOVUI – 10 metų ir jis teisėjavo tik keliose varžybose. Kol kas…

   

  – Nuo kelerių metų pradėjai žaisti krepšinį?

  Nuo 8-erių.

   

  – Kodėl būtent ši sporto šaka sudomino?

  Dažnai su draugais kieme žaisdavome krepšinį. Kai sužinojau, kad yra mano amžiaus krepšinio komanda, nuėjau pabandyti. Taip ir likau žaisti. Mano treneris – Arnas Juškevičius.

   

  – Ar esi patyręs traumų?

  Taip, per varžybas patyriau traumą, įskilo 12-as šonkaulis…

 • Daugiau skaitykite GR laikraštyje

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: