Cornhole Rokiškis nuotr.

Legenda byloja, kad „Cornhole“ žaidimą sugalvojo XIV amžiuje gyvenęs amerikietis meistras Matthias Kuepermann stebėdamas savo vaikus, mėtančius akmenis į šalia esančią skylę žemėje. Meistras, rūpindamasis vaikų saugumu, panaudojo savo dailidės įgūdžius ir sukūrė jiems saugesnį žaidimą. Sakoma, kad tais laikais buvo kukurūzų perteklius ir jie būdavo naudojami ne tik maistui. Taip ir atsirado kukurūzų maišelių mėtymas į medinę lentą. Netrukus žaidimas tapo mėgstama pramoga ir paplito po visą šalį.

Šiaurės Amerikoje tai itin populiarus žaidimas. Žaisti kornholą yra paprasta. Žaidėjai ar komandos pakaitomis meta medžiaginius maišelius į pakeltą stačiakampę lentą, kurios tolimajame gale yra skylė. Nepaisant to, kad šį sparčiai populiarėjantį žaidimą galima žaisti įvairiais būdais, pagrindinis tikslas išlieka vienas – pataikyti kuo daugiau maišelių į skylę lentoje. Kornholą galima žaisti vienas prieš vieną arba du prieš du.

Kaip pasakoja V. Valotka, idėja kilo stebint šią sporto šaką internete.

„Dažnai stebėdavau šią sporto šaką „YouTube“ kanale. Amerikoje šis sportas yra populiarus. Jį žaidžia įvairaus amžiaus žmonės, nuo mažųjų iki senjorų. Mano žiniomis, šis sportas plečiasi ir sparčiai auga Lietuvoje. Man labai pasisekė, kad šią sporto šaką Lietuvoje kultivuoja Lietuvos kerlingo asociacija. Jiems padedant buvo kur kas lengviau įsigyti profesionalias lentas ir maišiukus. Ši įranga nėra pigi, ją pirmasis Rokiškyje įsigijo Rokiškio aisštoko sporto klubas“, – pasakoja pašnekovas.

Ir iš tiesų, pasidairius internete, šio žaidimo profesionali lenta kainuoja apie 200 eurų, o maišeliai mėtyti – apie 60 eurų. Anot V. Valotkos, šią sporto šaką gali išbandyti visi norintieji. Užsiėmimai šiuo metu rengiami Rokiškio KKSC salėje antradieniais nuo 20 val. ir sekmadieniais nuo 17 val.

„Kur tik dalyvaujame su aisštoku, visuomet kartu dedame ir kukurūzines lentas. Pastebėjęs, jog žmones traukia ir domina ši sporto šaka, nusprendžiau surizikuoti ir išsinuomoti Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro salę, išsinuomojau ir papildomų kukurūzinių lentų iš Lietuvos „cornhole“ federacijos. Šiuo metu turime šešias lentas, prie kurių gali žaisti visi norintieji. Nustebau, kad tuo susidomėjo daug rokiškėnų“, – pasakoja V. Valotka.

Nors žaidimas dar tik populiarinimas Rokiškyje, visgi gruodžio 9 dieną jau laukia pirmasis kornholo turnyras.

„Pasikalbėjęs su tais, kurie dalyvauja užsiėmimuose, nusprendžiau suorganizuoti jiems turnyrą. Bendrauju ir su Lietuvos „cornhole“ federacija. Kartu nusprendėme šį turnyrą įtraukti į Lietuvos kornholo turnyrą. Gruodžio 9-ąją vyksiančių varžybų nugalėtojai keliaus į pagrindinį Lietuvos kornholo turnyrą Vilniuje, kurį rengs federacija. Daugiau informacijos apie turnyrą rasite mūsų „Facebooko“ paskyroje „Cornhole Rokiskis“, – sako V. Valotka.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: