blank
Trenerės Lenos Vasiljevos teigimu, judėjimas yra pati natūraliausia žmogaus būsena. L. Vasiljevos archyvo nuotr.

Be taisyklingos laikysenos nebus sveiko ir stipraus kūno

Pokalbį L. Vasiljeva pradeda Aristotelio žodžiais: „Niekas neišsemia ir nesunaikina žmogaus taip, kaip ilgalaikis fizinis neveikimas.“ Trenerės teigimu, judėjimas yra pati natūraliausia žmogaus būsena. Deja, jo vis mažėja mūsų gyvenime, nors fizinis aktyvumas yra būtina sveiko žmogaus kūno funkcionavimo sąlyga. Jis padeda harmonizuoti psichiką, teisingai reaguoti į stresą ir į neigiamą aplinkos poveikį. Judėjimo stoka pavojinga žmonėms taip pat kaip ir vitaminų, mineralų, deguonies ir kitų medžiagų trūkumas.

Anot L. Vasiljevos, karantinas – ne kliūtis užsiimti sportu: šiuo metu mes turime pakankamai laiko ir geras sąlygas fiziniam aktyvumui, tačiau reikia sąmoningai ir pagal savo fizines galimybes pasirinkti krūvį, nesukeliant papildomo streso organizmui. Judėjimas ne tik priverčia raumenis dirbti, padeda mums geriau atrodyti, bet ir optimizuoja visas kūno funkcijas bei stiprina imuninę sistemą, kuri kovoja su ligomis. Trenerės manymu, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas stuburo sveikatai – jis yra pagrindinis kūno jaunystės rodiklis. „Apsižvalgykite. Kiek pamatysite žmonių teisinga laikysena? Nedaug… Mūsų gyvenimas tampa vis patogesnis, o stuburas – nebe toks sveikas. Dažnai mes norime atrodyti gražiai, greitai sulieknėti, suformuoti raumenis, bet pamirštame prieš tai sutvarkyti laikyseną. To nepadarius, mes verčiame savo kūną atlikti judesį iš netaisyklingos padėties, kuris gali lemti traumą, todėl mes ne tik nepasiekiame norimo rezultato, bet ir kenkiame savo sveikatai. Niekas mūsų kūne neįvyksta šiaip sau. Bet koks nukrypimas nuo normos turi savo pasekmes, todėl laikysena yra mūsų pagrindas, be kurio neįmanoma turėti gražaus, sveiko ir stipraus kūno“, – sakė pašnekovė.

Trenerė L. Vasiljeva pataria nusistatyti dienos režimą ir jo laikytis: jame turi būti laikas darbui, poilsiui, kokybiškam miegui, subalansuotai mitybai ir fiziniam aktyvumui. Kartu trenerė siūlo keletą pratimų namų sąlygomis, kurie pagerins jūsų laikyseną.

Pirmas pratimas

blank

  1. Atsistokite atsukę nugarą į sieną. 2. Sulenkite kelius maždaug 20 laipsnių 3. Laikykite apatinę nugaros dalį prispaustą prie sienos – venkite išlinkimo juosmens srityje. 4. Galvą atremkite į sieną, žiūrėkite priešais save. 5. Pakelkite rankas į šalis 90 laipsnių kampu, sulenkite alkūnes, pečiais spauskitės į sieną. 6. Įkvėpkite, stumkite rankas aukštyn, kol pajusite įtampą, iškvėpkite ir nuleiskite rankas atgal 90 laipsnių kampu.

Antras pratimas

blank

  1. Atsigulkite ant nugaros, sulenkite kelius. Pėdos turi būti lygiagrečiai grindų ir arti dubens. Rankos šalia kūno, delnai nukreipti žemyn. 2. Įkvėpę pakelkite dubenį ir nugarą, o pėdomis stumkitės žemyn. 3. Grįžkite į pradinę padėtį.

Trečias pratimas

blank

  1. Atsigulkite ant nugaros, sulenkite kelius. Pėdos turi būti lygiagrečiai grindų ir arti dubens. 2. Įkvėpę kelkite krūtinę į viršų. Stumdamiesi alkūnėmis žemyn ir suveskite mentes.

Ketvirtas pratimas

blank

  1. Atsigulkite ant pilvo. 2. Ištieskite rankas virš galvos, kad kartu su liemeniu sukurtumėte „Y“ formą. 3. Nukreipkite nykščius į viršų. 4. Įkvėpkite, pakelkite rankas nuo grindų ir suspauskite mentes. 5. Trumpam užlaikykite ir nuleiskite rankas atgal. 

Penktas pratimas

blank

  1. Paimkite į rankas rankšluostį arba, jeigu turite, nedidelius svarmenis, truputį sulenkite kelius, pasilenkite į priekį. Nugarą išlaikykite neutralią. Įtempkite pilvo raumenis. 2. Rankas laikykite pečių plotyje. Traukite rankas link pilvo, suveskite mentes ir grįžkite į pirminę poziciją. 

Šeštas pratimas

blank

  1. Delnais remkitės į grindis. 2. Rankas per alkūnes sulenkite 90 laipsnių kampu. 3. Kūną laikykite tiesiai ištemptą, kūno korpusas turi išlikti visiškai tiesus. 4. Veidą nukreipkite į žemę. 5. Stenkitės išlaikyti užimtą poziciją 30 sek. 6. Nepamirškite ramiai ir lengvai kvėpuoti. Pasisukite šonu ir, kaip klasikinėje „lentos“ pratimo pozicijoje, alkūnę laikykite tiesiai po petimi. Kilstelėkite klubus, viršutinę ranką laikykite ant klubo arba iškelkite aukštyn.

Septintas pratimas

blank

  1. Atsigulkite ant pilvo. Kaklą laikykite kartu su stuburu vienoje linijoje. Jeigu reikia, pasidėkite rankšluosčio ritinėlį. 2. Ištieskite rankas į šalis. 3. Nukreipkite nykščius į viršų. 4. Įkvėpkite, pakelkite rankas nuo grindų ir suspauskite mentes. 5. Trumpam užlaikykite ir nuleiskite rankas atgal.

Greta ŠLIURPAITĖ

Reklama: gpklinika.lt

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: