I. Mulvinienės archyvo nuotr.

Atsiradimo istorija

„Kangoo Jumps“ – tai efektyvus, naujoviškas ir linksmas sportas. Treniruočių metu dėvimi specialūs, vadinamieji kengūrų, batai. Toks pavadinimas – ne iš piršto laužtas, mat šie batai primena riedučius, tačiau vietoj ratukų – specialios spyruoklės, suteikiančios galimybę jaustis lyg šokinėjant ant batuto. Batų išvaizda gali sugluminti šią sporto šaką norinčius išbandyti naujokus, tačiau derėtų žinoti, jog šiais batais avint nugriūti neįmanoma, jie itin patogūs.

Kengūrų batai buvo išrasti Rytų Europoje. Iš pradžių jie išpopuliarėjo tarp profesionalių atletų, nes buvo skirti potrauminėms sportininkų reabilitacijoms. Kiek vėliau patobulintas dizainas ir 1994 m. šie batai buvo pristatyti Paryžiuje vykusioje sporto parodoje – taip išpopuliarėjo.

Treniruočių privalumai

Avint „Kangoo Jumps“ stengiamasi išlaikyti balansą, todėl kūnas visos treniruotės metu yra įsitempęs, o tai skatina visų raumenų grupių darbą. Ši fitneso ir aerobikos pamoka sustiprina kojų, sėdmenų ir juosmens raumenis. Specialūs batai net 80 proc. sumažina susidūrimo su grindimis smūgį – taip apsaugomas stuburas ir sąnariai, todėl žmonėms, jaučiantiems sąnarių skausmą, „Kangoo Jumps“ treniruotės yra bene geriausia išeitis sportuoti nepatiriant nemalonių pojūčių.

Tokios treniruotės yra intensyvios, todėl nuolatinis judėjimas didina deguonies naudojimą ir atsparumą fiziniams krūviams, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą bei mažina cholesterolį. Šis sportas itin greitai tirpdo kūno riebalus, nes vienos treniruotės metu sudeginama net 1 000 kcal.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Greta ŠLIURPAITĖ

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
vaida Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
vaida
vaida

Na, kažin ar žmogui turėjusiam nugaros traumą, ar galūnių lūžius, tinkantis šis sportas?