Adrijos Brogaitės nuotr.

– Pradėkime nuo „Kamandos“ istorijos. Kodėl toks pavadinimas? Kada susibūrėte? O gal branduolys jau seniai žaidžia kartu?

„Kamanda“ kaip klubas įkurtas tik praėjusiame 2021–2022 m. sezone, kai sugalvojome, kad reikia surinkti Kūno kultūros ir sporto centro absolventų, gimusių 1998 m. ir 1999 m., laidą ir atstovauti Rokiškiui Mažų miestelių krepšinio lygoje, tuo pat metu varžantis ir vietiniame čempionate.

„Kamandos“ pavadinimą įkvėpė mūsų buvęs treneris Gvidonas Markevičius. Jis juokaudamas apie mūsų aukštaitišką akcentą sakydavo: „Kamanda jūs, kamanda…“

Branduolys kartu žaidžia nuo ankstyvos paauglystės, kadangi visi lankėme krepšinio treniruotes Rokiškio KKSC. Dauguma mūsų krepšininkų gimę 1998–2000 m., todėl, galima sakyti, užaugome kartu.

Komandoje šiuo metu žaidžia: Linas Kolosovas, Nedas Drižys, Nedas Valečka, Domas Černiauskis, Povilas Maldūnas, Orestas Šnioka, Tomas Balčiūnas, Kasparas Kavoliūnas, Aras Jukna, Mantas Meškuotis, Ugnius Dumbrys, Dominykas Čemerys.

– Ar žaidėjai ir anksčiau dalyvavo rajono lygos varžybose?

Taip, visi žaidėjai jau yra ir anksčiau dalyvavę rajono lygoje. Dauguma atstovavo Rokiškio KKSC komandai. Debiutantų turime nedaug, tik Mantą Meškuotį, bet ir jam įsilieti sekasi gerai, jaučiame kaip jis vis labiau apsipranta šioje lygoje ir tarp komandos draugų.

Dauguma iš mūsų dalyvauja ir Vilniaus ar Kauno mėgėjų lygose, nes ten dabar gyvename, keletas rungiamės 3×3 turnyruose, tačiau tai yra labiau vasaros hobis.

– Kas yra komandos treneris? Turbūt emocijų per varžybas nestinga?

Esame jauna komanda, žaidžiame „ant emocijų“, tad ko jau ko, bet užvedančiųjų mums netrūksta. Kartais pajuokaujame, kad „Kamandoje“ turime per daug trenerių, nes dažniausiai kone visi turi ką pasakyti apie vieną ar kitą situaciją.

Oficialiai mūsų žaidžiantysis treneris yra Povilas Maldūnas, kuris vadovaujasi mums dar KKSC laikais trenerio Gvidono Markevičiaus įdiegta filosofija ir žaidimo braižu.

Mūsų kapitonas yra Tomas Balčiūnas, kuris dėl sunkios kojos traumos šiemet aikštelėje nebepasirodys. Tačiau jo užnugarį jaučiame visada. Gauname Tomo žinučių po varžybų ir stengiamės jo nenuvilti.

Dar galėtume išskirti Liną Kolosovą. Jis yra pagrindinis šios komandos variklis. Tai žmogus, kurio energija tiesiog veržiasi per kraštus ir tai persiduoda visai komandai.

– Kurios varžybos buvo sunkiausios, įdomiausios? Kodėl?

Mes labai džiaugiamės, kad kol kas pavyksta įtikinti „chebrą“, jog į visas varžybas privalome rinktis turėdami vienodą, maksimalų nusiteikimą, todėl vienas sunkiausias varžybas išskirti būtų sunku. Visada stengiamės atsiduoti šimtu procentu ir žiurime tik savo žaidimo. Be abejonės, ypač sunku yra žaisti prieš vietinio fronto grandus – „Entuziastus“ ir „Feniksą“.

– O kaip apskritai vertinate patį čempionatą, organizuotumą? Kokie renkasi žiūrovai? Ar krepšinis sulaukia pakankamo susidomėjimo?

Šiemet komandų dalyvauja daugiau i r tai mus tenkina, sugrįžo „Feniksas“, atsirado „Miško draugas“. Lyga organizuota gerai, čia visi laurai turėtų atitekti Martynui Karaliūnui. Smagu, kad dauguma varžybų transliuojamos, fotografuojamos, renkama statistika, ko mūsų paauglystėje nebuvo.

Krepšiniu Lietuvoje, ne tik Rokiškyje, domimasi. KKSC salės balkone visada būna žiūrovų, o tai svarbiausia. Kai žaidžiame Vilniuje, Sostinės krepšinio lygoje, salės beveik visada yra tuščios. Taigi atmosfera Rokiškyje yra puiki.

– Kokius krepšininkus išskirtumėt kaip lygos geriausius? Gal sudarytumėte žvaigždžių komandą?

Išskirtume tokį penketuką.

Įžaidėjas: Linas Kolosovas arba Egidijus Vilimas („Kamanda“ ir „Entuziastai“).

Atakuojantis gynėjas: Karolis Kvedaravičius („Feniksas“).

Lengvasis krašto puolėjas: Renatas Jegorovas („Entuziastai“).

Sunkusis krašto puolėjas: Aras Jukna („Kamanda“).

Vidurio puolėjas: Laurynas Bimba („Feniksas“).

Susidėliojo gražus patirties ir jaunatviškumo balansas. Labai gaila, jog nebėra iniciatyvos Rokiškiui turėti komandą Regionų krepšinio lygoje (RKL), toks penketukas ten tikrai būtų konkurencingas.

– Rajono krepšinio lygoje nepatyrėte nė vieno pralaimėjimo. Kaip vertinate savo galimybės nugalėti? Kuri komanda kelia jums didžiausią „grėsmę“?

Į šį klausimą atsakysiu banaliai ir šabloniškai. Taip, pirmame rate pralaimėjimų nepatyrėme, bet tai dar nieko nereiškia. Medaliai dalinami pusfinaliuose ir finaluose, o ne pirmajame rate. Stengiamės žiūrėti tik į kitas rungtynės.

„Entuziastai“ ir „Feniksas“ taikosi į auksą, todėl „grėsmės“ yra aiškios. Labiausiai norime, kad į finalinius etapus ateitume be traumų, su visais savo žaidėjais ir sukurtume gražų reginį rokiškiečiams.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: