Kraštietė Milda Brūverė. N. Kraliko nuotr.

Lietuvos jėgos trikovės jaunimo varžybos rajono mero taurei laimėti pradžiugino šios sporto šakos aistruolius sėkmingais mūsiškių sportininkų, „Grizlio“ klubo auklėtinių startais. Aistruoliai galėjo išvysti ir Europos čempionato medalininkę Mildą Brūverę, kuri sportinę karjerą pradėjo Rokiškyje.

Varžytis į Rokiškį atvyko penkios komandos, kurioms atstovavo 28 atletai. Išankstinėje registracijoje buvo net 10 sportininkų daugiau, tačiau jie neatvyko dėl svarbios priežasties – nespėjo grįžti iš varžybų Danijoje. Rokiškėnai galėjo grožėtis ne tik varžybų šeimininkų „Grizlio“ sportininkų startais, bet ir Joniškio, Pakruojo, Vilniaus, Kauno ir Kuršėnų sportininkai.

Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 63 kg nepralenkiama buvo kraštietė, šiuo metu Kauno garbę ginanti Europos čempionato prizininkė M. Brūverė. Ši atletė sporto kelią pradėjo Rokiškyje, jos pirmasis treneris – Romualdas Keniausis.

Šiose varžybose atletė demonstravo svarius rezultatus. Pritūpimo veiksmu ji iškėlė 150 kg, spaudimo – 75 kg, atkėlimo – 140 kg ir jėgos trikovėje surinko 365 kg. M. Brūverė Rokiškyje įvykdė jėgos trikovės sporto meistro normatyvą, iškovojo pirmąją vietą savo svorio kategorijoje bei tapo moterų absoliučios įskaitos nugalėtoja. Penktąją vietą užėmė Milda Strielčiūnaitė. Atletė pritūpimo veiksmu iškėlė 60 kg, spaudimo – 32,5 kg, atkėlimo – 90 kg ir, surinkusi 182,5 kg sumą, laimėjo penktąją vietą.

Svorio kategorijoje per 63 kg antrąją vietą iškovojo Greta Spundzevičiūtė. Ši rokiškėnė labai stengėsi savo pirmosiose tokio aukšto lygio varžybose ir pagerino visų trijų veiksmų bei jėgos trikovės sumos asmeninius rekordus. Atletė pritūpimo veiksmu iškėlė 72,5 kg, spaudimo – 55 kg, atkėlimo – 60 kg. Jos jėgos trikovės suma – 187,5 kg. Šis rezultatas garantavo jai antrąją vietą.

Nojus Čypas. L. Dūdaitės nuotr.

Vaikinų grupėje svorio kategorijoje iki 59 kg nepralenkiamas buvo Europos čempionato prizininkas Nojus Čypas. Šis penkiolikmetis atletas buvo jauniausias varžybų dalyvis. Nojus pritūpimo veiksmu iškėlė 125 kg, spaudimo – 80 kg, o atkėlimo – 197,5 kg. Pastarasis rezultatas – Lietuvos jaunių rekordas. Kadangi atletas šį rekordą pasiekė antruoju bandymu, trečiuoju bandymu nusprendė jį dar šiek tiek pagerinti ir užsakė 200 kg svorį. Deja, nors žiūrovai itin palaikė saviškį, štangos iškelti jam nepavyko. Rekordo šturmui N. Čypas atidavė visas jėgas: dėdamas štangą ant pakylos, jis jos neišlaikė ir krito ant štangos. Laimei, sportininkas nesusižeidė. Jo jėgos trikovės suma – 402,5 kg – garantavo jam pirmąją vietą.

Svorio kategorijos iki 66 kg varžybose rokiškėnai palaikė Europos čempionato dalyvį Deividą Virbalą. Atletas pritūpimo veiksmu iškėlė 150 kg, spaudimo – 102,5 kg, atkėlimo – 162,5 kg ir, jėgos trikovėje surinkęs 415 kg sumą, laimėjo bronzos medalį.

Per žingsnį nuo nugalėtojų pakylos svorio kategorijoje iki 74 kg liko Modestas Skipskys. Jis pritūpimo veiksmu iškėlė 170 kg štangą, spaudimo veiksmu – 85 kg, atkėlimo – 190 kg ir surinko 452,5 kg sumą.

Arminas Kondratenko taip pat gerino asmeninius rekordus. Atletas pritūpimo veiksmu iškėlė 162,5 kg, spaudimo – 115 kg, atkėlimo – 180 kg. Jo jėgos trikovės sumos rezultatas – 457,5 kg – buvo vos 2,5 kg mažesnis nei antrosios vietos laimėtojo, ir mūsiškis atletas užėmė trečiąją poziciją.

Svorio kategorijoje iki 105 kg lygių nebuvo rokiškėnui Robertui Bartkevičiui. Šis atletas tik atsigauna po traumos, todėl varžybose dalyvavo tenorėdamas atnešti reikalingų taškų komandai. Jis pritūpimo veiksmu iškėlė 120 kg, spaudimo – 170 kg, atkėlimo – 205 kg. Jo jėgos trikovės suma – 495 kg. R. Bartkevičius iškovojo pirmąją vietą.

Komandų įskaitoje nugalėtojais tapo Kuršėnų „Kristalo“ atletai, antri buvo Rokiškio „Grizlio“ sportininkai, treti – Pakruojo „Extreme Gym“ klubo jėgos trikovininkai.

Šiose varžybose buvo pagerinti net trys Lietuvos rekordai.