V.Bičiūnaitės nuotr.

Balandžio 28-29 d.  Pandėlyje  vyko jaunųjų  šaulių karinio parengimo pratybos, kurias vedė Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Biržų 509-osios lengvųjų pėstininkų kuopos instruktoriai.

Jie mokė taktinių subtilybių:  judėti su ginklu mūšio lauke, orientuotis teritorijoje – gavus žemėlapį su nurodytomis koordinatėmis  rasti nurodytus punktus. Kad išliktų netikėtumo faktorius, šauliai iš anksto nebuvo supažindinti su šiomis užduotimis.

Renginio organizatorė, A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės Pandėlio 513-osios kuopos vadė Rima Žėkienė sakė: „Dėl smarkaus lietaus neįvyko planuotas naktinis žygis į Panemunį, todėl naktis praleista Pandėlio gimnazijos sporto salėje ir jos teritorijoje. Čia savanoriai mokė šaulius išgyvenimo gamtoje  pagrindų,  įžiebti ugnį iš skeltuvo, buvo organizuotos įvairios sportinės varžybos, šauliai turėjo galimybę pabendrauti tarpusavyje, vaišinosi pačių išvirta koše, pratybos baigėsi tik 29 d. ryte.“

Kadangi į pratybas susirinko  Biržų, Rokiškio, Kupiškio ir Pandėlio jaunieji šauliai, norintys pakliūti į jaunųjų šaulių žaidynes Klaipėdoje, tai rengtos vasaros biatlono ir šaudymo pneumatiniais  ginklais varžybos. Dėl prasto oro atsisakyta kliūčių ruožo rungties. Geriausiai pasirodę  jaunieji šauliai atstovaus  A. Smetonos 5-ajai šaulių rinktinei Klaipėdoje.

Užsiėmimai vyko vykdant vaikų neformalaus švietimo (NVŠ) programą.

Nuotraukas žiūrėkite rubrikoje “Fotogalerija”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: