Mauras Baltrukonis (kairėje) ir Artūras Katulis (dešinėje).
Vaiva1

2016–2017 m. Lietuvos ledo ritulio čempionatas buvo dosnus Rokiškio rajono komandoms ir žaidėjams. „Rokiškio“ ledo ritulininkai užėmė ketvirtąją vietą, Simas Baltrūnas pripažintas   geriausiu vartininku, o Saulius Limontas – naudingiausiu žaidėju (interviu su jais spausdintas kovo 30 d. „Gimtojo…“ straipsnyje „Ledo ritulininkai apie prizus, karštas emocijas ir gyvenimo būdą“).  „Juodupės“ komandai, kovojusiai dėl aukščiausios čempionato vietos ir nusileidusiai tik Elektrėnų „Energijai“, sezonas baigėsi kiek vėliau. Šį kartą kalbiname „Juodupės“ sportininkus – geriausiu čempionato puolėju pripažintą Maurą Baltrukonį, geriausią čempionato gynėją Artūrą Katulį bei jų trenerį Antaną Gricių.

Mauras Baltrukonis ir Artūras Katulis apie save,  treniruotes, sirgalius…

– Prisistatykite…

– M. B.: – Gimiau 1994 m. gegužės 22 d. Tverės mieste (Rusija). Tėvai susipažino Tverėje. Susituokę  nusprendė ten ir likti. Užsiiminėti ledo rituliu pradėjau nuo 3,5 metų – lankiau vietos ledo ritulio mokyklą. 14 metų pradėjau treniruotis Maskvos ledo ritulio mokykloje „Dinamo“, vėliau žaidžiau jaunimo komandoje. 2012 m. Tverėje buvo įkurta nauja komanda „Tveriečiai“. Mane pakvietė. Pasibaigus kontraktui, atvažiavau į Lietuvą žaisti Elektrėnų „Energijoje“.

A. K.: – Gimiau Elektrėnuose. Kaip žinia, Elektrėnai vadinami ledo ritulio sostine, ir mano vyresnysis brolis Remigijus žaidė ledo ritulį. Taigi jis mane ir atvedė į šią sporto šaką. Čiuožti pradėjau šešerių metų.

– Kodėl rinkotės būtent ledo ritulį?

M. B.: – Geriausias vaikystės draugas žaidė ledo ritulį. Panorėjau pabandyti ir sužinoti, kas yra tas ledo ritulys. Pradėjau lankyti treniruotes kartu su draugu. Labai patiko.

A.    K.: – Tai buvo pati populiariausia sporto šaka Elektrėnuose. Daugeliui berniukų norėjosi būti „kietais“ ledo ritulininkais. Man sekėsi ir patiko, tad klausimų dėl kitos sporto šakos nekilo.

– Kuo Jums ypatingas praėjęs sezonas ,,Juodupės“ komandoje?

M. B.: – Per sezoną komandoje vyravo gera atmosfera. Visi nariai stengėsi iš visų jėgų norėdami padėti ir padaryti kažką naudinga. Ir šį sezoną komanda beveik visas rungtynes žaidė dviem penketais, aikštelėje praleidau daug laiko, buvo galimybių parodyti save.

A.    K.: – Praėjusį sezoną „Juodupė“ sugebėjo suburti gerą žaidėjų branduoliuką ir, be abejo, smagu, kad pirmą kartą šios komandos istorijoje iškovojome Lietuvos čempionato sidabrą. Visada smagu būti istorijos dalimi (šypsosi – aut. past.). Taip pat smagu matyti, kad Juodupės sirgaliai tampa dar ryškesni ir labiau matomi Lietuvos sporto padangėje.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

Komentarų nėra

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie