Ieties metikė Liveta Jasiūnaitė.  Eltos nuotr.
Ieties metikė Liveta Jasiūnaitė. Eltos nuotr.

Amsterdame (Olandija) vykusiame Europos lengvosios atletikos čempionate kraštiečiai – ieties metikė Liveta Jasiūnaitė ir šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys – liko toli nuo medalių. Tačiau kelialapio į Rio de Žaneiro vasaros olimpines žaidynes laukianti mūsiškė rankų nenuleidžia: geriausi startai Livetai dar prieš akis.

Jaunimo grupėje startuojanti 21-erių kraštietė L. Jasiūnaitė įveikė ne vieną išbandymą, kol pateko į čempionato finalines varžybas. Mat kvalifikacijoje jai nepapyko rasti patogios ieties. O štai finale sportinis inventorius buvo geras, tačiau pritrūko tokių svarbių varžybų patirties. O ir nugara apie save priminė skausmais. Tad geriausiu bandymu ietį nuskraidinusi 53,94 m mūsų jaunoji atletė užėmė 12-ąją vietą. Jos asmeninis rekordas – 61,32 m, pasiektas šiemet, yra labai arti olimpinio normatyvo (62 m). Tačiau net ir neįvykdžius jo, mūsų sportininkė turi realias galimybes atstovauti Lietuvai Rio de Žaneiro vasaros olimpiadoje.

Šuolių į aukštį sektoriuje varžėsi 23 atletai, tarp jų – kraštietis R. Stanys. Tam, kad patektų į čempionato finalą, jis turėjo įveikti į 2,25 m aukštį iškeltą kartelę. Deja, iki kvalifikacinio normatyvo mūsų sportininkui pritrūko 2 cm. Jo rezultatas – 2,23 m. Juo, pakartojęs geriausią Lietuvos sezono rezultatą, atletas užėmė 17-ąją vietą.