sonata rudyte
Sonata Rudytė iškovojo pergales rutulio stūmimo ir kūjo metimo sektoriuje. Asmeninio archyvo nuotr.

„Aukštaitijos taurės“ trečiajame etape ir kartu su juo surengtose Utenos metimų varžybose draugijos „Žalgiris“ prizams laimėti, rokiškėnai lengvaatlečiai, trenerio Valento Čereškos teigimu, pasiekė daug svarių rezultatų.

Šuolių į aukštį sektoriuje vaikų grupėje, iki „Aukštaitijos taurės“ varžybų pabaigos likus vienam etapui, jau užsitikrino V. Čereškos auklėtinis Marius Krasauskas. Jis laimėjo etapą, peršokęs 1,45 m. Jaunių grupėje 10 cm asmeninį rekordą pagerino ir pirmąją vietą laimėjo to paties trenerio auklėtinis Ugnius Trumpickas. Jo rezultatas – 1,8 m. Vaikinas bandė įveikti 1,86 m, jei jam tai būtų pavykę, būtų pagerinęs kitam rokiškėnui – Karoliui Kozinui – priklausantį taurės varžybų rekordą.

Antras šioje rungtyje buvo V. Čereškos auklėtinis Vaidas Gasiūnas, kurio rezultatas – 1,55 m.

U. Trumpickas jau užsitikrino dvi taures: jis nepralenkiamas ne tik šuolių į aukštį sektoriuje, bet ir 110 m barjerinio bėgimo distancijoje. Vaikinas ją įveikė per 15,7 s ir, pasak trenerio V. Čereškos, demonstruoja geriausią rezultatą tarp šalies bendraamžių bėgikų.

Taurę rankose, galima sakyti, jau turi ir sprinteris Aivaras Lapelis, 60 m distancijoje vaikų grupėje laimėjęs tris etapus iš tiek pat vykusių. Šįsyk jis distanciją įveikė per 8,16 s. Dėl antrosios savo taurės berniukas varžysis 200 m. distancijoje. Apdovanojimo savininką čia lems ketvirtasis etapas. Trečiajame A. Lapelis distanciją nubėgo pirmas, per 27,33 s. Berniuką treniruoja V. Čereška.

Jaunučių mergaičių grupėje šuolių į aukštį sektoriuje antrąją vietą laimėjo šio trenerio auklėtinė Dominyka Jančiūraitė. Merginos rezultatas – 1,5 m. Ji turi galimybių pakovoti dėl pirmenybių taurės, jei ketvirtajame etape įveiks kėdainietę varžovę.

Vaikų grupėje rutulio stūmimo sektoriuje karaliavo Airūnė Šutaitė. Jos rezultatas – 10,73 m. Sportininkę varžyboms parengė treneris Rimantas Šinkūnas. Jaunučių grupės rutulio stūmimo varžybose „Aukštaitijos taurę“ jau užsitikrino Sonata Rudytė, trenerio R. Šinkūno auklėtinė. Ji rutulį nustūmė 10,75 m. Vaikų grupėje rutulio stūmimo sektoriuje trečias buvo Jokūbas Kalpokas, pasiekęs asmeninį rekordą – įrankį nustūmęs 11,68 m. Jaunučių grupėje antras buvo rutulio stūmikas Artūras Chapukas, kurio rezultatas – 12,26 m. Abu šiuos sportininkus treniruoja V. Čereška.

100 m barjerinio bėgimo distancijoje antrąją vietą iškovojo šio trenerio auklėtinė Erlanda Makuškaitė, nuotolį įveikusi per 19,26 s.

Sprinto distanciją jaunučių grupėje antras įveikė V. Čereškos auklėtinis Tautvydas Teišerskis, teužgaišęs 12,21 s.

„Aukštaitijos taurės“ metimų rungčių nugalėtojai automatiškai tapo ir Utenos metimų varžybų draugijos „Žalgiris“ prizams laimėti prizininkais. Pastarųjų varžybų rutulio stūmimo rungties antros vietos laimėtoju jaunių grupėje tapo Mažvydas Paurys. Jo rezultatas – 13,46 m. Sportininką treniruoja R. Šinkūnas.

Disko metimo sektoriuje vaikų grupėje pirmąją vietą laimėjo A. Šutaitė, diską nuskraidinusi 23,35 m. Jaunučių grupės varžybas laimėjo S. Rudytė. Ji įrankį nuskraidino 39,59 m. Ada Dambrauskaitė, trenerės Inos Žeronienės auklėtinė, diską numetusi 29,92 m iškovojo sidabro medalį.

Ieties metimo sektoriuje pergales skynė taip pat šios trenerės auklėtinės. Vaikų grupėje Armantė Kiškytė buvo trečia. Jos rezultatas – 20,47 m. Jaunučių grupės varžybas laimėjo Auksė Uginčiūtė, ietį nuskraidinusi 20,25 m. Jaunių grupėje nepralenkiama buvo trenerio V. Čereškos auklėtinė Martyna Šiaučiūnaitė, ietį numetusi 32,62 m. Vaikų grupėje pirmas buvo M. Krasauskas, ietį numetęs 29,80 m. O jaunių grupėje trečiąją vietą laimėjo trenerio R. Šinkūno auklėtinis Rokas Urbonas, jo rezultatas – 38,54 m.

Kūjo metimo sektoriuje tradiciškai karaliavo rokiškėnai metikai. Vaikų, jaunių ir jaunimo grupėse visas prizines vietas užėmė mūsų rajono sportininkės. Vaikų grupėje pirma buvo V. Čereškos auklėtinė Neda Butkytė, pagerinusi savo asmeninį rekordą. Jos rezultatas – 37,93 m. Antra buvo Luka Rinkevičiūtė, kurią treniruoja R. Šinkūnas. Mergaitės rezultatas – 31,26 m. Trečiąją vietą iškovojo V. Čereškos auklėtinė Ruginė Mikalajūnaitė, kūjį numetusi 28,63 m. Jaunučių grupėje prizininkėmis tapo V. Čereškos treniruojamos sportininkės. G. Gasiūnaitė kūjį numetė 42,71 m ir laimėjo pirmąją vietą. Antra buvo Vilūnė Viduolytė, jos rezultatas – 36,53 m, o trečia buvo Kornelija Blažytė, kūjį numetusi 30,86 m. Jaunių grupėje varžybas laimėjo Ugnė Butėnaitė, jos rezultatas – 51,44 m. Antra buvo Greta Šeikutė, kuri kūjį numetė 42,8 m. Ją treniruoja R. Šinkūnas. Trečia buvo šio trenerio auklėtinė Agnė Ruzgutė, kūjį numetusi 42,36 m.

Vaikų grupėje kūjo metikas Jokūbas Kalpokas laimėjo pirmąją vietą. Jo rezultatas – 31,41 m. Jaunučių grupėje trečias buvo A. Chapukas, kūjį nuskraidinęs 32,18 m, o jaunių grupės varžybas laimėjo R. Urbonas. Jo rezultatas – 49,62 m. Trečias buvo trenerio R. Šinkūno auklėtinis Tautvydas Mikalkėnas, kūjį numetęs 42,57 m.

Šiuos ir kitus geriausius rajono sportininkus aistruoliai galės išvysti Rokiškio metimų festivalyje. Jis vyks gegužės 27 d. 13 val. Į festivalį žada atvykti olimpinis čempionas Virgilijus Alekna. Mat disko metimo sektoriuje varžysis jo sūnus, kurį treniruoja pats garsusis šalies lengvaatletis.