blank
Asmeninių archyvų nuotr.

Į finalus – abu rokiškėnai

Šįmet čempionatas rengtas Lietuvos sporto centro komplekse „Druskininkai“. 25 metrų šio miesto baseinas aštuonių takų, šiuolaikiškas ir modernus. Vaikus lydėję tėvai „Gimtajam…“ pasakojo čia jautęsi lyg tarptautinėse varžybose, viskas patogu, iki smulkmenų apgalvota, tobulai pritaikyta net neįgaliesiems

Teisę dalyvauti čempionate turėjo 12–13 metų mergaitės ir 13–14 metų berniukai. Į čempionatą kartu su Aukštaitijos komanda galėjo vykti tik du Rokiškio atstovai – Irūna Zelenkaitė ir Julius Galvydis. Druskininkuose varžytasi aukšto lygio varžybų formatu, kai į finalinius etapus sportininkai patenka įveikę atrankas. Abu rokiškėnai atrankas įveikė ir pirmąją, ir antrąją dieną ir abi dienas varžėsi A ir B finaluose.

50 m laisvuoju stiliumi Irūna įveikė per 31.16 ir 31.52 sek. ir buvo vienuolikta bei penkiolikta (septinta B finale). 100 metrų krūtine A finale liko aštunta – jos laikas 1:25.04 min.; 200 m krūtine – irgi toje pat pozicijoje – 3:05.59 min.

Sėkmingiausios Irūnai buvo estafetės. 4 x 100 m kompleksiniu būdu su Aukštaitijos komandos mergaitėmis iškovota ketvirtoji vieta. Savo atkarpą krūtine rokiškietė įveikė per 1:25.09 min. ir svariai prisidėjo prie komandos pergalės. 4 x 100 m estafetėje laisvuoju stiliumi iškovota septintoji vieta. Irūnos laikas – 1:12.52 min.

Juliui itin sėkmingas buvo 200 m plaukimas krūtine – pirmoji vieta B finale (2:56.71 min.) ir devintoji bendroje įskaitoje. 100 m krūtine B finale mūsų sporto centro atstovas buvo penktas ir tryliktas bendroje įskaitoje – 1:20.65 min. 50 m laisvuoju Julius įveikė per 28.98 sek.

Iš mažų miestų plaukikų suburta Aukštaitijos komanda galėjo rimtai pasipriešinti jauniesiems šalies plaukimo talentams ir iš 18 komandų iškovojo aukštą aštuntąją vietą. Aukštaitijos konkurentai – Kaunas, Vilnius, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Marijampolė, Elektrėnai, Alytus, Varėna.

Masiškumą turime – meistriškumas miršta

Aukštaitijos komandą subūrė plaukimo talentų kalvis, treneris, profesionalus plaukikas, Lietuvos plaukimo federacijos narys, Aukštaitijos plaukimo-triatlono akademijos vadovas Eugenijus RAKITINAS (nuotr.), šiuo metu treniruojantis Ignalinos plaukikus. Jo žvilgsnis į nūdienos provincijos jaunųjų talentų ugdymą – kritiškas ir tiesus, bet todėl ir teikiantis vilčių.

– Prie Aukštaitijos komandos jungėsi Rokiškio, Šiaulių vieno klubo, Ignalinos, Anykščių vaikai. Koks tokios idėjos tikslas?

– Mažieji miesteliai meistriškumo prasme mirštame ir labai atsiliekame nuo didžiųjų ir, jei toliau taip bus, greičiausiai aukščiau nei vaikų čempionatas nelabai benueisime. Būtent jaunučių čempionatas Druskininkuose ir parodė, kad esu teisus: pirmosios šešios komandos – tai tie didieji sporto centrai, Lietuvos plaukimo grandai – Kauno, Vilniaus plaukimo mokyklos, Klaipėda, Šiaulių „Delfinas“, Panevėžio „Žemyna“, Kauno „Startas“. Visi kiti mesti jiems iššūkio negalime: jei į varžybas vežame po vieną du vaikus, tai, pirma, mes nesame konkurentai komandinėje įskaitoje, antra, vaikams ir treneriams labai kerta per motyvaciją. Todėl apsijungę mes galime mesti iššūkį komandinėje įskaitoje ir motyvuoti vaikus bei trenerius burti stiprią komandą, kuri galėtų konkuruoti.

Mano idėja – kooperuotis ir ateityje. Tiems, kurie sutiko prisijungti prie Aukštaitijos komandos, – treneriai, tėvai, vaikai – manau, buvo didžiulė šventė ir didžiulis įspūdis startuoti už konkurencingą komandą, rungtis estafetėse, surinkti nemažai taškų ir mesti iššūkį grandams.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: