blank
A. Stanio nuotr.

Kaip pasakoja Rokiškio vaikų ledo ritulio „Sparta“ vadovas Vaidas Valotka, šios sporto šakos išbandyti aplinkiniuose rajonuose nepavyks: „Aisštoką išbandyti galite tik Rokiškyje, arčiausiai nebent Panevėžyje, tad sulaukiame susidomėjusiųjų ir iš aplinkinių rajonų.“

Pats žaidimas nesunkus ir kupinas puikių, emocijų sukeliančių situacijų. Žaidimo tikslas – nustumti štoką (svoris apie 4,5 kg) kuo arčiau taikinio ir surinkti daugiau taškų nei priešininkų komanda. Kiekvieną komandą gali sudaryti iki 4 įvairaus amžiaus žmonių, kurie pakaitomis bando nustumti štoką arčiau taikinio,  išmušti priešininkų jau nustumtą štoką toliau nuo taikinio arba tiesiog ginti savo arčiau taikinio numuštą štoką. Taigi strategavimo tikrai netrūksta.

blank

„Varžybų metu žaidžiami 6 kėliniai. Po kiekvieno kėlinio, kai būna paleisti visi 8 štokai, skaičiuojama, kiek kiekviena komanda pelnė taškų. Jei po šešių kėlinių rezultatas lygus – žaidžiamas pratęsimas. Dažniausiai vienerios varžybos trunka apie 2 val., Pagal aisštoko tradicijas laimėjusi komanda vaišina pralaimėjusią gėrimu, tad galite kviesti draugus pasivaržyti“, – kviečia visus V. Valotka.

Šią pramogą Rokiškio ledo arenoje kol kas galite išbandyti visiškai nemokamai, o norintiems išmokti vertėtų pranešti apie savo apsilankymą iš anksto.

„Aisštoką galima žaisti antradieniais, ketvirtadieniais  10-12 val. ir sekmadienį 14–17 val., bet norintieji gali kreiptis tiesiai į mane tel. 8 629 93 213, tikrai sutarsime laiką, kada galėtumėte išbandyti ir išmokti šį žaidimą, tam tereikia 4 žmonių. Tikiuosi, kad Rokiškyje atsiras šios sporto šakos gerbėjų ir ateityje galėsime surengti kokį nors turnyrą“, – pasakoja V. Valotka.

 

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments