A. Stanio nuotr.

Suskubo pasirodyti

Jau nuo trečiadienio ryto miesto gatvėse ūžė sunkvežimiai su ralio automobiliais, o į štabą rinkosi varžybų organizatoriai ir sportininkai.

Per pirmąsias tris ralio štabo valandas užsiregistravo 51-as ekipažas. Čia jų laukė administracinė komisija: tikrinti dokumentai, dalinta GPS kontrolės įranga, suteikti ralio lipdukų rinkiniai ir pabaigi registracijos formalumai.

 Devynių šalių vėliavos

Šiais metais ralyje plazdės devynių šalių vėliavos. Nors koronavirusas pakoregavo dalyvių planus, „Samsonas Rally Rokiškis“ negali skųstis jų gausa. Šiemet startuos net 83 ekipažai. Daugiausia dalyvių – iš Lietuvos ir Latvijos. Jų gretose galima rasti kone visus greičiausius pastarųjų metų ekipažus bei daugkartinius čempionus. Dešimt ekipažų į Lietuvą atkeliauja iš Lenkijos, keturi – iš Estijos, trys – iš Suomijos, du – iš Rusijos, po vieną – iš Austrijos ir Vokietijos. Su lietuviu šturmanu Aleksandru Dainiu startuos britas Drew Hollandas, tad čia plazdės ir Didžiosios Britanijos vėliava.

Ralio automobilių gaudesys nuo pat ryto

Ankstyvą penktadienio rytą Nepriklausomybės aikšte buvo pilna ne tik ralio dalyvių, bet ir šio sporto gerbėjų. Praeiviai galėjo stebėti mechanikų ir lenktynininkų pasiruošimą startui. Ne vienas suskubo nusifotografuoti su geriau žinomu ar palaikomu lenktynininku. Bene daugiausia akių sukosi į Benediktą Vanagą ir jo „Toyota Hillux“ – Dakaro automobilį. Lenktynininkas noriai fotografavosi su žmonėmis ir dalijo autografus.

Nesuplanuotas įvykis

Po oficialios spaudos konferencijos varžybų eigą pakoregavo į tvarkaraštį neįrašytas įvykis. Panevėžietis žurnalistas Tomas Markelevičius į starto podiumą pakvietė savo širdies draugę Rūtą. Plojant žiūrovams, T. Markelevičius jai pasipiršo, o ši ištarė „taip“. Susižadėjusi pora buvo palydėta sveikinimais ir plojimais.

Pirmasis startavo – rusų ekipažas

Ralio dalyviams per dvi dienas teks įveikti 16 greičio ruožų ir beveik 140 km, kurie drieksis Rokiškio ir Zarasų rajonuose. Tai pirmieji metai, kai į ralio greičio ruožus įtraukas ir Zarasų rajonas.

Pirmieji šiais metais startavo rusų duetas Nikolajus Griazinas ir Konstantinas Aleksandrovas. Ekipažas vairuoja „Hyundai NG i20 R5“ automobilį. Jie laikomi vieni iš ralio favoritų. Iškart po jų antruoju starto numeriu pajudėjo Vaidotas Žala ir Andris Malnieks, kurie lenktyniauja žiūrovams gerai pažįstamu „Škoda Fabia R5“. Trečioje starto pozicijoje ralį pradėjo Suomijos ralio čempionas Teemu Asunmaa su šturmanu Topi Luhtinenu. Jie Lietuvoje pasirodys taip pat R5 kategorijos automobiliu „Škoda Fabia Rally2 EVO“.

Kauniečio Giedriaus Firanto ir rokiškiečio Mato Valiulio ekipažas nuo starto linijos pajudėjo 35-as, o kraštiečių Mariaus Žiukelio ir Stepono Kriaučiūno – 51-as.

GALERIJA:Ralio garsai Nepriklausomybės aikštėje

A. Stanio nuotr. 

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Algis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Algis
Algis

Dar ir Markelis apie dalyvius trinasi, nebe laikas jam?