Papuošė Rokiškio vardas

Vienoje didžiausių automobilių vasaros sporto šventėje startavo komanda „Rokiškio GRAND“. Jos pavadinimas pirmąkart buvo įrašytas šių lenktynių metraštyje. Tiesa, į ją susibūrė ne rokiškėnai, tačiau vis tiek gerai pažįstami veidai. Vienas jų – rokiškėno šturmano Mato Valiulio kolega, vairuotojas kaunietis Giedrius Firantas. Sportininkas šiose lenktynėse ne naujokas. Palangos maratone jis varžėsi 2008–2009 m. O pastaraisiais metais buvo ir komandos vadovas. „Rokiškio GRAND“ kovojo A3000+ klasėje. Ekipos lenktynininkai į Palangos trasą išvairavo E46 modelio BMW M3 automobilį.

Giedrius Firantas (kairėje) ir Matas Valiulis tikisi puikiai pasirodyti ir Rokiškio apylinkėse. J. Kačerausko nuotr.

Komanda bendroje įskaitoje užėmė 14 vietą. Kaip sekėsi kolegai, „Gimtajam…“ pakomentavo M. Valiulis. „Lenktynių metu komanda susidūrė su pavarų perjungimo sistemos gedimu. Nepaisant to, jai sekėsi gerai. Vairuotojai patenkinti, o paruošti automobiliui kaip visada pritrūko paskutinės nakties ir treniruočių. Prieš paskutinį vairuotojų pasikeitimą komanda buvo 16 vietoje. Norėta palypėti dar aukščiau. Iki 14-os vietos skyrė du ratai. Tuo metu prie automobilio vairo sėdo Giedrius. Jo meistriškumas leido šoktelėti dar dvejomis pozicijomis“, – pasakojo rokiškėnas.

Po lenktynių, anot M. Valiulio, jokio atokvėpio nebus. Mat jau rugpjūčio pradžioje Rokiškio apylinkėse startuos „Samsonas Rally Rokiškis“ lenktynės. „Laukia sunkūs darbai. Mat 1000 km lenktynėse naudotame automobilyje buvo sumontuota greičių dėžė, kuri vėl keliaus į mūsų ralio automobilį. Tačiau ją reikia perrinkti, o tai gali užtrukti“, – sakė rokiškėnas.

Pieno fontanai

Kitas malonus lenktynių akcentas – nugalėtojai ir prizininkai ant podiumo laistėsi ne šampanu, kaip buvo įprasta per visą septyniolikos metų renginio istoriją, o pienu. Ne bet kokiu, o „Rokiškio sūrio“ „Naminiu“. Lenktynių partnere tapo AB „Rokiškio sūris“ grupės įmonė – UAB „Rokiškio pienas“. Partnerystės dokumentą savo parašais sutvirtino abiejų įmonių vadovai – „ENEOS 1006 km“ organizatorius Darius Jonušis ir AB „Rokiškio sūris“ direktoriaus pavaduotojas Dalius Trumpa.

Lietuvoje apdovanojimų pieno fontanai yra naujovė, tačiau pasaulyje – anaiptol. Jungtinėse Amerikos Valstijose vykstančių garsiųjų „Indy 500“ lenktynių nugalėtojai ir prizininkai ant podiumo laistosi ir ragauja pieną.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie