K. Pabijuto piešinys.
K. Pabijuto piešinys.

Spalio 9 d. vyksiantys Seimo rinkimai paskelbė startą: kandidatai, dėl mandato besikausiantys vienmandatėse ir daugiamandatėse pagal partijų sąrašus, įgavo teisinę neliečiamybę. Dėl Seimo nario 71 mandato vienmandatėse kovos 673 politikai. Iš jų 26 išsikėlė patys, kiti iškelti partijų. Sėlos apygardos vienmandatėje dėl vienintelio Seimo nario mandato susikaus aštuoni kandidatai. „Gimtasis…“ pasidomėjo, kokias pozicijas jie užima daugiamandačių sąrašuose ir kiek mūsiškių politikų partijos pakvietė į sąrašus.

Į vieną vietą – beveik aštuoni

70 Seimo narių bus išrinkti daugiamandatėse pagal patvirtintus 14-os politinių partijų sąrašus. Į partijų sąrašus rinkimuose į Seimą įrašyti 1 tūkst. 102 kandidatai. Penkių partijų (Lietuvos socialdemokratai, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Darbo partija) sąrašuose – maksimalus jų skaičius: 141, arba tiek, kiek yra Seimo narių mandatų. Kukliausius sąrašus pateikė „Drąsos kelias“ (33), Lietuvos liaudies ir Lietuvos žaliųjų partijos (po 38) bei „Lietuvos sąrašas“ (39).

Vienmandatininkams – dviguba galimybė

Sėlos apygardos vienmandatėje dėl vienintelio Seimo nario mandato susikaus aštuoni kandidatai. „Gimtasis…“ pasidomėjo, kaip partijos juos išreitingavo partijų daugiamandačių sąrašuose.

Aukščiausią poziciją daugiamandatėje turi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovaujamasis vienmandatės kandidatas Jonas Jarutis. Jis partijos sąraše – 14-as.

Lietuvos laisvės sąjungos kandidatė Jolanta Paukštienė įrašyta 27-uoju numeriu.

Vienmandatėje išsikėlęs Raimundas Martinėlis partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąraše įrašytas 31-uoju.

Antikorupcinės N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijos (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija) daugiamandatės sąraše Lietuvos centro partijos atstovaujamasis kandidatas vienmandatininkas Viktoras Jencius įrašytas 41-uoju numeriu.

Darbo partijos iškeltas kandidatas vienmandatėje Vidmantas Maželis partijos sąraše – 42-ojoje pozicijoje.

Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas vienmandatinininkas Vytautas Saulis partijos valia daugiamandatės sąrašuose yra 65-as.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai kandidatą vienmandatėje Algį Kazulėną į partijos daugiamandatės sąrašą įtraukė 72-uoju numeriu.

Lietuvos liberalų sąjūdžio Sėlos apygardoje atstovaujamajam kandidatui vienmandatininkui Linui Juozėnui partijos sąraše parinkta 86-oji vieta. Tarp aštuonių Sėlos apygardos vienmandatininkų šiam politikui partija skyrė žemiausią vietą savo sąraše.

Pagal sąrašus į Seimą – vos keli rajono partiečiai

Nors į Seimą per 14-os partijų sąrašus kandidatuoja per 1 tūkst. politikų, daugiamandačių sąrašuose mūsiškių reikia ieškoti su žiburiu. Be jau minėtų aštuonių kandidatų, partijų valia į jų sąrašus pateko vos keturi kiti rajono politikai.

Socialdemokratų sąraše 125-uoju numeriu įrašytas partijos Rokiškio skyriaus pirmininkas Algis Čepulis, Laisvės sąjungos Rokiškio skyriaus vadovas Gintaras Girštautas yra 90-as. „Tvarkos ir teisingumo“ sąraše į Seimą kandidatuoja Gediminas Kriovė (135) ir partijos Rokiškio skyriaus pirmininkas Egidijus Vilimas. Pastarasis sąraše – paskutinis, 140-as.

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments