Sėlos rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Olia Samėnienė. D.Zibolienės nuotr.
Sėlos rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Olia Samėnienė. D.Zibolienės nuotr.

 

Likus porai savaičių iki Seimo rinkimų, karštymetis ne tik kandidatams, besikaunantiems dėl mandato, bet ir rinkimų komisijoms. Spalio 1-oji – paskutinis terminas įteikti rinkėjo korteles, o spalio 5-ąją prasideda išankstinis balsavimas. Kiek rinkėjų yra sąrašuose, su kokiais sunkumais susiduria Sėlos rinkimų apygardos komisijų nariai, ar kandidatai laikosi politinės agitacijos reikalavimų ir kitos rinkimų aktualijos – korespondentės Aldonos Minkevičienės pokalbyje su Sėlos rinkimų apygardos komisijos pirmininke Olia Samėniene.

– Baigiasi rinkėjų kortelių įteikimo terminas.  Kokių sunkumų patiria jas nešiojantys komisijų nariai ir ar būtina jas turėti einant balsuoti?

– Iki spalio 1 d. apylinkių komisijų nariai turi įteikti rinkėjams vardines rinkėjų korteles ir duomenis suvesti į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) informacinę sistemą. Rinkėjo kortelė – tik informacinis lapelis, kuriame įrašyti asmens duomenys, kur, kada balsuoti. Rinkimų dieną ji nereikalinga. Kortelę gali atsispausdinti ir pats rinkėjas, tereikia atidaryti VRK puslapio www.vrk.lt  nuorodą „Rinkėjo kortelė“. Rinkimų dieną svarbiausias dokumentas – pasas, asmens tapatybės kortelė ar vairuotojo pažymėjimas.

Kortelės įteikiamos pakankamai sklandžiai. Didžiausia problema buvo koduotos laiptinių durys, bet bendradarbiaudami su paštu ją išsprendėme. Komisijos narius  kartais „pasitinka“ palaidi šunys. Problemų kyla dėl rinkėjų nurodytų netikslių adresų, nemažai rinkėjų išvyko į užsienį, bet  to nedeklaravo.

Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: