blank
Marija Lekandraitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Kantriai laukia

„Nenoriu, jog tai nuskambėtų kaip labai didžiulė problema, nors, aišku, nėra ir tokia menka“, – sako Rokiškio rajono mokinių tarybos prezidentė Marija Lekandraitė. Jos teigimu, padėtis tikrai nėra tragiška. „Mus visada atvirom rankom priima Juozo Keliuočio biblioteka, bendradarbystės centras „Spiečius“. Jaunimo reikalų koordinatorius irgi visada pasiryžęs padėti. Tačiau norisi savo patalpos. Patalpos, kur būtų galima susidėti visus svarbius organizacijai dokumentus, ir žinoti, kad visada gali ateit. Turėti kur pasidėti būtent organizacijai priklausantį inventorių. Šiuo metu nėra taip, kad ieškotume tų patalpų labai intensyviai, nes rajono meras mums pažadėjo visą klasę nuo 2024 mokslo metų. Kantriai laukiame ir stengiamės nesiskųsti, nes tikrai žinome, kad būna ir blogiau“, – sako M. Lekandraitė.

Nėra taip, kad stovėtų gatvėje

„Situaciją žinom ir seniai sprendžiam šitą reikalą. Nors dėl patalpų yra sudėtinga. Savivaldybė neturi jiems tinkamų, o mes iš verslo nuomoti negalim. Padėti norim, todėl laukiam, kol kitais metais atsilaisvins patalpos J. Biliūno gatvėje, kur šiemet dar mokosi Senamiesčio progimnazijos pradinukai (jie nuo kito rugsėjo kelsis į J. Tumo-Vaižganto gimnazijos Senuosius rūmus)“, – sakė rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Gediminas Kriovė. Jis priminė, kad moksleiviai seniau buvo prisiglaudę Jaunimo centre, bet jiems ten nebuvo patogu, todėl susitarta su savivaldybės Švietimo centru, kad paglobotų – ten  veikia nevyriausybinė organizacija „Veiklus pilietis“. „Bet vėlgi jaunimas nori būti savo vietos šeimininkai, nori laisvės, turėti raktus, rinktis, kada jiems patogu, dokumentus laikyti ne kažkur po lova“, – sakė G. Kriovė. Su juo RRMT derina daug reikalų, naudojasi, jei reikia, ir savivaldybės patalpomis, todėl, anot koordinatoriaus, nėra taip, kad tie vienuolika savanorių „visiškai stovėtų gatvėje“.

Perspektyviniame plane jaunimo nėra?

Koks savivaldybės planas – kas ateityje veiks Senamiesčio pradinės mokyklos pastate J. Biliūno gatvėje?

„Perspektyviniame plane patvirtinta, kad į Senamiesčio progimnazijos pradinių klasių pastatą J. Biliūno gatvėje nuo kitų metų kelsis Rokiškio pagrindinės mokyklos mokiniai. Savivaldybės tarybos nariams pateikta informacija, kad kitąmet Švietimo centras liks tame pačiame pastat e( P. Širvio g.) ir į jį bus perkelti pedagoginę–psichologinę pagalbą teikiantys specialistai (jie šiuo metu dirba J. Biliūno gatvėje – aut. past)“, – sakė rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Paulius
Paulius
2023 18 rugsėjo 14:32

Tai turėjo patalpas jaunimo centre. Galėjo naudotis visu inventoriumi, rašyti projektus, bet kažkas sugalvojo, jog ten netinkama aplinka.

Rekomenduojami video: