blank
Simona Zajančauskaitė aktyviai koncertuoja ir kaip solistė, ir kaip įvairių kamerinių ansamblių narė. Ji yra koncertavusi ir dalyvavusi festivaliuose Rusijoje, Estijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Austrijoje ir kitose šalyse. Šarūno Mažeikos nuotr.

Iš gražiausių momentų
Kuo išskirtinis bus dešimtasis festivalis, kas naujo, išskirtinio? Muzikančių žodžiais, dešimtasis Rokiškio klasikinės muzikos festivalis yra ypatingas – jubiliejinis, sudarytas iš joms artimiausių, geriausių, gražiausių praėjusių festivalių momentų. „Tai atlikėjai, kūriniai, instrumentai… Visa festivalio dėlionė – šventės formos, pakilios nuotaikos ir geros muzikos (ir ne tik!) pilna!“ – sakė Simona.

Ypatingas susitikimas
Šiemet programoje pirmą kartą vyks susitikimas su rašytoju. Ir ne su bet kuo. O su Paryžiuje gyvenančiu praėjusių metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Valdu Papieviu. Paklaustos, kodėl į programą įtraukė ir literatūrą ir kaip joms pavyko į Rokiškį pasikviesti ypatingą talentą, sakė, jog šitame festivalyje viskas vyksta labai nuosekliai. „Festivalis labai natūraliai išvydo šviesą, atsirado mūsų galvose ir dienotvarkėje – koncertų sukristalizavimas į vieną vietą, vienu metu, su įdomiais artistais… Prie jų prijungėme ekspozicijas, baletą, vėliau edukacinius koncertus… Darsyk viskas nuosekliai ir organiškai dėliojosi. Garsas, šokis, vizualus menas bei literatūra mus supo nuo vaikystės, glaudžiai esame su tuo surištos, tad nieko keisto (bent mums!), kad šiemet galime džiaugtis ir literatūrine valandėle šitame kultūriniame voratinklyje. Valdas – nuostabus rašytojas, šiltas ir gilus žmogus, kurį pažinti Justina turi garbę jau nemažai metų. Esame labai laimingos, kad pagaliau radome bendrą laiką šiam ilgai lauktam susitikimui“, – sakė Simona.

Apie didžiausias negandas kalba vaizdais
Festivalio programoje šiemet bus pristatyta Marie Noelle de Rohozinskos grafika. „Abi esame vizualaus meno, beje, kaip ir literatūros, besaikės vartotojos – baisiai norisi perskaityti kuo daugiau geros literatūros, pamatyti gražiausias pasaulio drobes. Grafika yra itin kruopštus, nuoseklus, begalinės precizijos reikalaujantis įdirbis, nekalbant, savaime aišku, apie talentą. Visa tai kažkuo panašu į instrumento valdymą – muzika, besiliejanti iš po muzikantų pirštų, turi būti laisva, įkvėpimo pagauta, bet kartu tai – smulkmeniško ir delikataus darbo vaisius, išryškintas ant žinių ir estetikos pagrindo bei pagardintas gebėjimais.
M. N. de Rohozinskos kūryba yra itin savita: jos braižas – išskirtinis, temos – universalios, liečiančios visus žmones. Jos akis – ieškanti grožio paprastume, ranka – preciziškai rėžianti kaltuką vario lentoje taip, kad jos darbai yra gyvi, išsakantys didžiausias pasaulio negandas kasdieniais vaizdais. Tai labai koncentruota ekspozicija, emocijų ir grožio užtaisas“, – sakė Justina.

Nuo Rytų iki Vakarų
Kaip Joms apskritai sekasi, kas naujo abiejų gyvenime, kur dabar gyvena, ką kuria, kur koncertuoja? „Didžiosios mudviejų gyvenimų vagos nesikeičia – kūryba yra mūsų kasdienė duona, koncertuojame ten, kur esame laukiamos ir kviečiamos – nuo Rytų iki Vakarų visame pasaulyje, stengdamosi išplėšti iš savęs geriausia, nesvarbu, kuriame pasaulio gale tai būtų. O šiandien įnirtingai dirbame ir ruošiamės festivaliui, su didžiuliu nekantrumu ir jauduliu jo laukiame“, – sakė muzikantės.
Festivalis seniai turi savo publiką. Ne vienas ateina iki koncerto likus valandai, nes norintieji vos telpa Rokiškio dvaro menėje (koncertai jau keleri metai vyksta ir dvare, ir Rokiškio kultūros centre).
Kokios publikos jos laukia savo koncertuose? „Mūsų publika yra tokia, kokia ji nori būti… Šiandien pasaulyje yra tiek skausmo ir negandų, tiek represijų ir spaudimo, kad mes visiems, ir sau pirmiausia, linkime ir trokštame vieno dalyko – kad žmonės būtų laisvi. Visai nesvarbu, kokioje erdvėje tai vyksta, – svetimoj šaly, savoj žemėj, kaimyno pirty, sode, berenkant obuolius… Ir kodėl gi ne koncertų salėje?..“ – sakė Simona ir Justina.

Tiesiog mylėti
Paklaustos, koks yra Rokiškio klasikinės muzikos festivalio sėkmės receptas – ar tai, kad koncertai – nemokami, ar tai, kad muzikantai žiūrovams tiesiog atiduoda širdį, jos kalbėjo: „Nemanome, kad kažkuri iš mūsų „matuojame“ sėkmę ar bandome nuspėti jos receptą. Mes tiesiog labai mylime tai, ką darome, ir tai, kam darome.“


Lapkričio 29 – gruodžio 3 d. X ROKIŠKIO KLASIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS

29 d. 18 val. – festivalio atidarymo koncertas Antonijaus Vivaldžio „Metų laikai“ ir Marie Noelle de Rohozinskos grafikos darbų parodos atidarymas
Vieta: Rokiškio krašto muziejus

30 d. 12 val. – edukacinis šokio spektaklis vaikams „Karalaitė Murzė“
Vieta: Rokiškio kultūros centras

30 d. 18 val. – klasikinio ir modernaus šokio vakaras „Šoka Čiurlioniukai“
Vieta: Rokiškio kultūros centras

Gruodžio 1 d. 18 val. – kamerinės muzikos vakaras „Pragiedrėjusi naktis“
Vieta: Rokiškio krašto muziejus

2 d. 16.30 val. – literatūrinė popietė
Vieta: Rokiškio krašto muziejus


Projektą iš dalies remia

blank

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ilona
Ilona
2017 19 lapkričio 13:02

Nuostabu. Gal ir gerai kad festivalis vyksta velyva darganota rudeni bet taip noretusi kad jis vyktu vasara mielai sudalyvautume. Puiku kad tokie zmones is Paryziau atvyksta! Tikrai bus gilus prasmingas ir prancuziskai gaivus susitikimas!
Rokiskio rajonas gali didziuotis Salu muzikos ir siuo nuostabiu festivaliais. Sekmes igaunant pagreiti o kokybe AKIVAIZDZIAI GARANTUOTA! Smagu uz jus!

Rekomenduojami video: