blank
TAIC archyvo nuotr.

– Kokių suvenyrų siūlote Rokiškio turistams?

– Suvenyrai patys įvairiausi: Rokiškio atributika – magnetukai, atvirukai, gertuvės, tušinukai, maišeliai, vėliavos, skėčiai ir t. t.; Lietuvos atributika – tušinukai, pakabukai, magnetukai, vėliavos ir t. t.; vietinių amatininkų, menininkų, kūrėjų darbai – papuošalai, mezginiai, keramika, medžio gaminiai, atvirukai ir t. t.

– Kokie suvenyrai populiariausi?

– Suvenyrų pasiūlą deriname prie paklausos, stebime, kokiais suvenyrais prekiauja kitų miestų turizmo centrai, palaikome vietinius amatininkus, menininkus, kūrėjus. Populiariausi, aišku, magnetukai. Tai nedidelis prisiminimas apie aplankytą vietovę, ilgam įsikuriantis namuose ant šaldytuvo, na ir, tikimės, primenantis dar kartą atvažiuoti pas mus, nes toli gražu ne viską spėta aplankyti.

– Akcija „Surink Lietuvą“ tęsiasi jau kelerius metus. Ar vis dar perkami Rokiškio magnetukai? Galbūt turistai perka ne po vieną ir veža kaip dovaną artimiesiems?

– Taip, akcija tęsiasi ir magnetukai aktyviai perkami. Perka ir po vieną, ir daugiau – įvairiai.

– Jūsų nuomone, kokie krašto gaminiai reprezentuoja Rokiškį? Kokie populiariausi?

– Lietuvoje Rokiškis nuo seno pirmiausiai asocijuojasi su sūriu. Tad jo firminės parduotuvės ieškoma dažnai. Tie, kurie jau susipažinę su Rokiškiu, ieško „Rokiškio mėsinės“, „Lašų duonos“, „Roksalos“, „Bajorų žuvies“, L. Sadauskienės gaminių, „Nerijaus ledų“.

– Kur visa tai turistai gali įsigyti? Galbūt ne tik TAIC?

– Suvenyrų galima įsigyti mūsų centre, Tautodailės galerijoje, „IrKa butike“, Rokiškio krašto gaminių krautuvėlėje, Krašto muziejuje, AK dirbtuvėse, Salų dvaro tautodailės galerijoje ir amatų dirbtuvėse, Ilzenbergo krautuvėlėje.

– Ar patys rokiškėnai perka suvenyrus? Galbūt dovanoms ar vykdami į svečius?

– Rokiškėnai suvenyrus dažniausiai perka lauktuvėms – siunčia į užsienį, veža į kitus miestus, dovanoja čia atvykusiems svečiams. Prieš valstybines šventes, miesto gimtadienį, važiuodami atstovauti Rokiškiui, perka Rokiškio ar Lietuvos vėliavas, automobilines vėliavėles, metalinius ženkliukus, lipdukus su herbu.

 

– Neseniai pasirodė gertuvės ir termopuodeliai su Rokiškio atributika. Ar šie sulaukė populiarumo?

– Ir gertuvių, ir termopuodelių su Rokiškio atributika turėjome visada. Stengiamės, kad atributika būtų kuo patrauklesnė, tad dizainai keičiasi. Naujai pasirodė ir skėčiai, ir pirkinių maišeliai, ir puodeliai, ir tušinukai.

Tai bažnyčios, dvarai ir langinės…

Kas geriau apibūdins Rokiškį, jei nei patys turistai? Keliautojų grupėje „Ką pamatyti Lietuvoje“ surengtoje apklausoje teiravomės, su kuo asocijuojasi mūsų kraštas ir ko būtinai įsigyja čia atvykusieji. Pasirodo, yra populiaresnių dalykų nei sūris, o „viršų vis dar ima“ dvarai ir langinės. Štai turistų komentarai.

Kęstutis Kadūnas: „Apie dvarą, bažnyčią, Ilzenbergą net sarmata kalbėt. Visa tai puiku. Dar langinės, Nepriklausomybės aikštėje namas su bokšteliais ir namas su kolonomis su savo istorija. Rokiškio rajonas turi nuostabaus grožio gamtą, kalveles ir klonius, kurie ypač rudenį ir pavasarį yra nuostabūs. Onuškio Komarų dvaras mistika dvelkiantis, Čedasų bažnyčia, Paulius Širvys ir Degučių kapinaitės, beje, ir bibliotekos kiemelis, Suvainiškio senoji muitinė (kol dar nesugriuvo), atgimstantis Salų dvaras…. daug ko dar yra. Kai svečiai užvažiuoja, visada stengiuosi pavaišint juos „Rokiškio mėsinės“ skilanduku ir… Obelių firmine“.

Šis komentaras sulaukė daugybės patiktukų.

Rita Senkienė: „Primena vaikystę… visos vasaros čia prabėgo. Šeštadieniais su tetulėm eidavom į pirtį, kur būdavo „pepsi“ gėrimo, tik kažkodėl jį vadindavo pirties vandeniu. Iš pirties visada užsukdavom į „cukrainę“, kuri buvo šalia bažnyčios. Prieš bažnyčią stovėjo paminklas (beje, jis tebestovi), ant kurio buvo užrašas „iš rytų šalelės saulelė tekėjo, o iš vakarėlių debesėliai ėjo“. Dabar to užrašo nelikę, o paminklas lyg ir tas pats… Rokiškio ežeras dabar labai gražiai atrodo, o kažkada iš jo vandenį kibirais nešdavom į namus, nes nei vandentiekio, nei šulinio pas tetulę nebuvo, tik gal kokiais 1975 m. įvedė vandentiekį. Lankytinos vietos, kaip ir minėjo visi kiti… Labai šilti ir malonūs prisiminimai“.

Inga Augustinienė: „Langinės. Ir bažnyčia begalinio grožio. Atvykdama nusiperku langinių ar kokį senoviško pienvežio maketą. Šiaip labai gražiai Rokiškis žaidžia su kiškiais, tai ir kiškių suvenyrai būtų liuks.“

Roma Kieraitė-Alekšiūnienė: „Rokiškio bažnyčia labai graži.“

Aldona Jančiauskienė: „Gražus Rokiškio dvaras.“

Rasa Petronienė: „Bažnyčia, dvaro sodyba, langines – tokios gatvės neteko kitur matyti!“

Asta Mikšienė: „Langinių miestas.“

Geta Pečiulienė: „Langinės, bažnyčia, Jono Pauliau II skulptūra iš smėlio, varpinė, dvaras, aikštė. Edukacija dvare super!“

Vaida Marija: „Rokiškio dvaras.“

Jurgita Jurga: „Šepkos parkas, Rokiškio ežeras, „Velykalnis“, bažnyčia, dvaras… Kalbant apie rajoną, tai Ilzenbergo dvaras, Sartų apžvalgos bokštas…. Žodžiu, nemažai visko.“

Vita Sabaliauskaitė: „Rokiškio dvaras, Salų dvaras, langinės centrinėje gatvėje, Sartų apžvalgos bokštas, bažnyčia. Iš čia parsivežame Blažių kepyklėlės duonos.“

Živilė Samsonaitė: „Langinės, Rokiškio ralis.“

Vanda Bedalienė: „Čedasų bažnyčia verta dėmesio.“

Roma Romerienė: „Važiuodama iš Rokiškio būtinai užvažiuoju į ,,Bajorų žuvį“ salotų su žuvimi įvairiausių, rūkyta žuvis, ikrai… Nors pati esu iš Klaipėdos, Bajoruose tikrai vertą paragaut

Tatjana Krukauskienė: „Tuose Bajoruose užvažiuokite pasižiūrėti kiaušinių dėkliukų kolekcijos.“

Kristina Liškauskaitė: „Dvaras, alėja su tolumoje matoma bažnyčia. Rokiškio pienas. Sartai“.

Tatjana Krukauskienė: „Tai mano gimtasis miestas, kuriame ir užaugau. Rokiškio dvaras, Ilzenbergo dvaras, Onuškio dvaro griuvėsiai, Salų dvaras, beveik visos bažnyčios – jos visos skiriasi stiliumi. Dar labai daug ką galima vardinti. Aš iš kiekvieno aplankyto miesto stengiuosi parsivežti lėkštutę su jo vaizdais, aišku, Rokiškio sūrį. Manau, kiekvienas ras sau ką parsivežti.“

Dalia Parimskienė: „Rokiškio dvaras, bažnyčia, centrinė aikštė su senoviniais pastatais. Tikrai labai skani Bajorų žuvis, ikrai, labai įvairus asortimentas.“

Gėnė Čibinskaitė: „Rokiškio bažnyčia, dvaras. Labai seniai buvau Rokiškyje.“

Markas Jurkūnas: „Rokiškio sūris.“

Tomas Surgautas: „Man siejasi su Rokiškio bažnyčia, kai pamačiau pirmą kartą, tai buvo vau, iki šiol nepamirštu tos didybės, to grožio.“

Augustinas Mitkus: „Aikštė. Viename gale dvaras, kitame bažnyčia. Ne tik Lietuvoje, bet niekur kitur nesu matęs tokio grožio.“

Tomas Ramanciunas: „Toks ansamblis tarp dvaro ir bažnyčios ilgesnis yra tik Prancūzijoje.“

Indrė Markauskienė: „Bažnyčia ir dvaras, verta aplankyti ir centrą, tikrai gražu. Ilzenbergo dvaras irgi paliko labai gerą įspūdį. Pirkčiau dar kartą Ilzenbergo dvaro sūrį ir firminį šokoladą.“

Edita Šerpenskienė: „Lašų duonos“, „Bajorų žuvies“, „Rokiškio sūrio“ produkcija lauktuvėms. Visada aplankome prie dvaro danielius, tvenkinyje – juodąsias gulbes Litą ir Latą. Nueiname į vietinio teatro spektaklį. Bajoruose įsikūręs lėlių muziejus. Kalėdiniu laikotarpiu įspūdingai išpuoštas Kavoliškio miestelis. Šiemet šaligatviuos pilna kiškio pėdsakų.“

Jurga Petronytė: „Sūris, pienas, dvaras ir bažnyčia.“

Asta Ki: „Rokiškio dvaras su bažnyčia, tvenkiniai, ežeras. Rokiškio baronkos, kurių lyg ir nebekepa, bei saldainiai „Rokiškio karvutė“ irgi dingę, gerai, kad nors panašių latviškų atveža.“

Stasė Venčaitienė: „Pirmiausiai Rokiškis asocijuojasi su laiminga vaikyste ir ,,Tulpe“ – veikė tokia suvenyrų gamybos įmonė, mano mama ten audė. Aišku, dvaras, bažnyčia, pieštos langinės. Rajone – Ilzenbergo, Salų dvarai, Čedasų bažnyčia. Neišvažiuojam be „Bajorų žuvies“ produkcijos.“

Žydrūnė Šidlauskė: „Visada parsivežu skanumynų iš ,,blažinės“ kepyklėlės.

Robertas Kardinolas: „Esu šio nuostabaus miestelio gerbėjas! Ten tiek gražaus ir įspūdingo rudeniško grožio, gėrio – tereikia aplankyti!“

Alvyda Leda: „Labai tvarkingas miestas. Malonūs žmonės. Būtinai parsivežčiau „Lašų duonos“, „Rokiškio sūrio“ gaminių. Pažiūrėčiau spektaklį. Būtinai užsukčiau į kavinę ir paragaučiau firminio gėrimo. Man patiko šis jaukus miestas. Yra daug gražių vietų ten.“

Genovaite Burokienė: „Duonos parduotuvė-kepykla „Darola“. Aš visada bėgu ten skanėstų pirkti. Labai viskas skanu.“

Kristina Lumo: „Apylinkėse netikėtai atrastas Onuškio dvaras paliko neišdildomą įspūdį ir teko dar sykį jį aplankyti. Labai patiko bažnyčia Rokiškyje bei dvaras.“

Projektą iš dalies remia:

blank

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: