blank
Rudeniškas Ilzenbergo dvaras dvelkia tikra ramybe ir elegancija. Auksaspalviais lapais nuklota dvaro teritorija nepalieka abejingų.Ilzenbergo dvaro archyvo nuotr.

– Planuojate įveiklinti ežero salą. Kokie artimiausi planai?

– Sala šiuo metu yra tvarkoma. Kitam sezonui darbai bus baigti – čia pastatysime arką, vieta taps tinkama švęsti vestuves, net registruoti santuoką. Atsiras suoliukų, įsikurs toks mini parkelis.

– Ar, be šios vizijos, dar turite ir kitų?

– Taip, turime. Kitą sezoną planuojame pasiūlyti svečiams laivą-plaustą, kuriame tilps apie 40 žmonių. Ten pats vyks mūsų ūkio produktų degustacijos, bus galima išklausyti gido pasakojimų.

– Anksčiau svarstėte įrengti pėsčiųjų takus aplink ežerą. Ar dar neatsisakėte šios idėjos?

– Ši mintis išlieka, tačiau žiūrėsime, kaip seksis ją įgyvendinti. Numatytų takų maršrutuose įsiterpia privačios valdos, vyksta derinimo darbai, kad takus galėtume nutiesti taip, kad būtų patogu apeiti privačius sklypus.

– Šios vasaros naujiena – kukurūzų labirintas. Ar ji pasiteisino?

– Susidomėjimas buvo nemažas, daugybė žmonių jį išbandė. Manau, kukurūzų labirinto atidarymas galbūt buvo kiek pavėluotas, bet vis vien jis sulaukė nemažai lankytojų. Labirintas apima 1,2 ha.

– Kaip kilo tokia idėja įkurti labirintą kukurūzų lauke?

– Ilzenberge nėra daug pramogų vaikams, taigi labirintas skirtas būtent jiems. Tačiau jį įveikti smagu ir suaugusiems.

– Skelbėte, kad kukurūzų labirintas veiks iki pirmųjų šalnų. Ar norintieji išbandyti šią pramogą turi laukti kitų metų?

– Nors tai sezoninė pramoga, labirintas  vis dar  veikia, taigi lankytojai yra laukiami.

blank

– Ar šią vasarą rengėte vaikų stovyklas? Pandemija nesutrukdė?

– Vaikų stovykloms pandemija nesutrukdė – jos vyko ir jose dalyvavo gausios stovyklautojų grupės. Kadangi vasarą buvo didelis susidomėjimas, nusprendėme organizuoti papildomą rudeninę vaikų stovyklą. Jis vyks per moksleivių rudens atostogos, nuo spalio 31 d. iki lapkričio 5 d.

Joje vaikai galės papramogauti kukurūzų lauko labirinte, veiks dramos būrelis – persirengę stovyklautojai vaidins dvariškius, kiekvieną rytą džiugins šokių pamokėlės. Vaikai tikrai turės ką veikti.

– Tai šią vasarą karantino sąlygos jokiems planams nekišo kojos?

– Deja, dėl pandemijos apribojimų šiemet teko atšaukti planuotus du koncertus – čia turėjo koncertuoti grupė „Rondo“ ir atlikėjas Ovidijus Vyšniauskas.

– Ar šią vasarą degustacijos ir edukacijos buvo populiarios?

– Itin populiarios buvo mūsų produktų degustacijos. Sulaukėme labai daug susidomėjusių žmonių. Pastebėjome, kad šią vasarą jas užsisakė ne tik turistų grupės, bet ir pavieniai žmonės – lankytojai iš anksto neplanuoja, o užsisako atvykę, tuomet gidas veda mini ekskursiją ir papasakoja apie produktus, kaip jie atsirado, kaip senovėje dvarininkai valgydavo. Tai įdomi ir paklausi pramoga. Galiausiai lankytojai mėgsta paiškylauti gamtoje.

– Ar prieš kelerius metus dvare įveistas vynuogynas sulaukia susidomėjimo?

– Ekskursijų metu mes praeiname pro vynuogyną, apie jį papasakojame. Šiais metais pasodinti dar du nauji vynuogynai ir dabar su savo produkcija, kurią čia auginame, mes pretenduojame patekti į 10 proc. visos Lietuvos vynuogynų.

Šiemet surinkome pirmąjį derlių – apie 800 kg vynuogių. Jas pardavėme. Sulaukę Europos palaimino vyną gaminti ir Lietuvoje, pradėsime tai daryti iš savo užauginto derliaus. Kitąmet jau turėsime įvairių uogų.

blank

– Ar šiemet Jūsų dvaru domėjosi televizija?

– Taip, čia filmuota „Maisto kelio“ laida, kurioje dalyvavo aktoriai Audrius Bružas ir Leonardas Pobedonoscevas. Filmavimas buvo labai įdomus, laida sulaukė daug peržiūrų, o mes – daugybės gražių atsiliepimų. Spalio 13-ąją filmuota laida „Daiktų istorijos“, ji netrukus turėtų pasirodyti LRT ekranuose. Ši laida nebus reklaminė, nes filmavimo grupė tiesiog užmatė Ilzenbergo dvarą ir jį laidoje pateiks kaip netikėtai atrastą.

Ilzenbergo dvare kone dešimtmetį dirbantis profesionalus gidas Evaldas MASTEIKIS sakė, kad šis dvaras rajone – kone didžiausias traukos objektas. Kiekviena naujovė skatina čia užsukti turistus.

– Ar dėl beveik visą vasarą galiojusio karantino nesumažėjo turistų?

– Ilzenbergo dvaras – tikras traukos objektas Rokiškio rajone. Visą vasarą čia plūdo lankytojai, ir šeštadieniais, ir sekmadieniais – mes, gidai, nuo ryto iki vakaro vedėme ekskursijas, taigi darbo buvo nemažai.

– Kas šiemet tapo didžiausiais dvare traukos objektais?

– Didžiausio populiarumo, kaip ir kasmet, sulaukė pagrindiniai objektai – dvaras, parkas. Kukurūzų labirintas ypač sudomino jaunąją kartą. Traukė ir naujasis „Grill bankas“, kur turistai galėjo paragauti įdomių patiekalų.

– Kokias naujienas dažniausiai išbandė turistai?

– Daugelis užsukusiųjų į Ilzenbergo dvarą norėjo išbandyti degustacijas – šiais metais jomis pasimėgauti galėjo ne tik turistų grupės, bet ir pavieniai žmonės. Visa tai kėlė didelį susidomėjimą. Programa buvo susijusi su dvarininkų valgymo papročiais ir produktais. Turistai domėjosi valgymo kultūra – ką dvariškiai valgydavo, kokie patiekalai būdavo pagrindiniai.

– Dabar žmonės įpratę prie telefonų. Ar turistai nuo jų atitrūkdavo?

– Kartais ekskursijų metų telefonas kam nors suskambėdavo, tačiau skambučiai būdavo atmetami, telefonais degustacijos metu žmonės nesinaudodavo, o susitelkdavo.

– Kuri, Jūsų nuomone, kitą sezoną žadama naujovė sulauktų sėkmės?

– Kitąmet žadama įrengti pėsčiųjų takus – manau, ši naujovė sulauks didelio susidomėjimo, kaip ir kiekviena dvaro naujiena.

Projektą iš dalies remia:

blank

saukstasakute
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: