A. Minkevičienės nuotr.

Neliko nė vienos su „0“

Per dvi išankstinio balsavimo dienas savivaldybėje savo valią pareiškė 954 rinkėjai, iš jų 23 rinko kitų apygardų merus ir tarybų narius. Spec. punktuose per dvi dienas balsavo 239 mūsų rajone deklaruoti asmenys ir 12 registruotųjų kituose rajonuose. Namuose balsavo 2 rinkėjai iš kitų apygardų. Per dvi išankstinio balsavimo ir balsavimo spec. punktuose dienas rajono tarybą ir merą rinko 1 379 mūsų rajone deklaruoti rinkėjai iš 27 152 turinčiųjų rinkimų teisę.

2015 m. savivaldybių rinkimuose išankstinio balsavimo aktyvumas buvo mažesnis: per dvi dienas savo valią pareiškė 3,23 proc. mūsų apygardos rinkėjų, šalies aktyvumo vidurkis – 2,68 proc.

Per šios rinkimų kampanijos dviejų dienų balsavimą didžiausias aktyvumas – Skemų rinkimų apylinkėje: iš 691 rinkėjo savo valią jau pareiškė 22,43 proc. (155), iš jų 13 dalyvavo išankstiniame balsavime, 142 balsavo spec. punkte.

Mažiausias dviejų balsavimo dienų aktyvumas – Lailūnų rinkimų apylinkėje: iš 255 rinkėjų balsavo 3 (1,18 proc.).

Po dviejų balsavimo dienų Rokiškio rinkimų apygardoje neliko nė vienos apylinkės, kurioje nebūtų nė vieno balsavusio rinkėjo.

Miestas nesnaudė

Penkių miesto rinkimų apylinkių išankstinio balsavimo aktyvumas viršijo visas prognozes.

Aktyvumo rekordą sumušė Respublikos rinkimų apylinkė, turinti 2 461 rinkėją. Per dvi dienas balsavo 195 rinkėjai, arba 7,92 proc. (191 balsavo iš anksto, 4 – spec. punkte).

Juozo Tumo-Vaižganto, turinčio 1 947 rinkėjus, apylinkėje balsavo 124 žmonės (iš jų 117 – iš anksto, 7 – spec. punkte), arba 6,37 proc.

Senamiesčio rinkimų apylinkėje aktyvumas dar aukštesnis: iš 2 386 rinkėjų savo valią pareiškė 163 (6,83 proc.), iš jų 136 dalyvavo išankstiniame balsavime, 27 balsavo spec. punkte.

Mikrorajono rinkimų apylinkėje iš 1 657 rinkėjų balsavo 127 (7,66 proc.). Iš jų 119 rinkėjų dalyvavo išankstiniame balsavime savivaldybėje, 8 – spec. punkte.

Didžiausia mieste Juozo Tūbelio rinkimų apylinkė, turinti 2 470 rinkėjų, pasiekė 5,75 proc. aktyvumą: balsavo 142 rinkėjai, iš jų 136 – išankstiniame balsavime, 6 – spec. punkte.

Policija stiprina pajėgas

Kovo 3-iąją – pagrindinę rinkimų dieną – rimtį, viešąjį saugumą ir galimus rinkimų pažeidimus akylai stebės rajono policija. Komisariato viršininkas Rimantas Čepulis sakė, kad dirbs sustiprintos pajėgos, bus lankomos visos rinkimų apylinkės, budima uždarius rinkimų apylinkes ir, jeigu bus poreikis, pareigūnai palydės į Rokiškį kaimiškųjų rinkimų apylinkių pirmininkus su rinkimų biuleteniais. Iki penktadienio pietų policija dėl rinkimų galimų pažeidimų nebuvo pradėjusi nė vieno ikiteisminio tyrimo, pradėta tik viena administracinė teisena dėl kandidatų plakato sugadinimo.

Ką rinkėjas pasakys sekmadienį?

Šiandien dar bus balsuojama namuose. Tačiau pagrindinis rinkėjų darbas bus atliekamas sekmadienį. Balsavimas visose apylinkėse prasidės 7 val., rinkimų apylinkės užsidarys 20 val. Planuojama, kad po pusantros valandos iš rinkimų apylinkių ims plaukti pagrindiniai balsavimo rezultatai. Greičiausiai pradės aiškėti, kiek rinkėjų balsų sulaukė septyni kandidatai į merus ir partijų bei komitetų sąrašai, vėliausiai paaiškės reitinguojamų kandidatų pozicijos.

Sekite rinkimų naujienas

Sekite rinkimų dienos naujausias žinias „Gimtojo…“ svetainėje: čia bus skelbiamos naujienos iš Vyriausiosios rinkimų, Rokiškio rinkimų apygardos komisijų, rinkimų apylinkių, partijų ir komitetų štabų, kuriuose bus laukiama rezultatų. O svarbiausia – svetainės lentelėse galėsite matyti apylinkių balsavimo rezultatus, kurie bus pildomi nuolat.