ELTOS nuotr.

Kaip balsavome?

Pagal išankstinius duomenis, (nuo galiojančių biuletenių) Rokiškis rinkosi G.Nausėdą (30,33 proc.), už I.Šimonytę balsavo 29,4 proc.). Savo valią prezidento rinkimuose pareiškė 56,81 proc. rinkimų teisę turinčių mūsų rajono gyventojų.

Iš 38 Rokiškio rinkimų apygardos apylinkių 17 – oje laimėjo G.Nausėda, 13 – I.Šimonytė, 6 – S.Skvernelis. Dvi apylinkės neapsisprendė dėl lyderio: Juodupės kaimiškojoje G.Nausėda ir S.Skvernelis gavo po lygiai balsų, o Lailūnų apylinkėje rinkėjai po lygia balsų davė G.Nausėdai ir I.Šimonytei.

Penkiose miesto apylinkių rinkėjai buvo palankesni I.Šimonytei: jos rėmėjai balsavo J.Tumo – Vaižganto, Senamiesčio, J.Tūbelio ir Respublikos apylinkėse. Iš didesnių apylinkių  ji laimėjo Juodupės, vienoje Obelių, Kavoliškio, Kalvių, Jūžintų, Kazliško, Duokiškio ir smulkesnėse apylinkėse.

G.Nausėda lyderiavo vienintelėje miesto Mikrorajono apylinkėje. Tačiau jam palankesni nei varžovei buvo Bajorų, Čedasų, Skemų, Pandėlio, Lukštų, Kamajų Salų, vienos Obelių, Stoties, Panemunėlio, Laibgalių, Antanašės  ir kelių kitų apylinkių rinkėjai.

S.Skvernelis iš 38 apylinkių pagrindinius du  konkurentus nugalėjo tik Aukštakalnių, Kriaunų, Pakriaunių, Aleksandravėlės, Suvainiškio ir Panemunio apylinkėse. Jį antroje pozicijoje (po G.Nausėdos) rinkėjai matė šių apylinkių rinkėjai – Čedasų,  Lukštų, Kairelių ir Antanašės.

Skemų ir Kamajų rinkėjai, lyderio poziciją atidavę G.Nausėdai, I.Šimonytei ir S.Skverneliui skyrė atitinkamai po lygiai.

Dėl prezidento posto varžėsi 9 kandidatai. Rokiškyje, kaip ir Lietuvoje, šansų patekti į antrą turą jie neturėjo. Pagal skelbiamus rinkimų rezultatus, ketvirtoje vietoje likusio socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio palaikymas Rokiškyje 6,07 proc., Lietuvoje – 4,79 proc.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie