blank
Rokiškio šv. Mato bažnyčia.

Vos pasibaigus Rokiškio klasikinės muzikos festivaliui, rokiškėnų laukia dar viena kokybiškos muzikos šventė. Rugpjūčio 15 d. 15 val. Rokiškio Šv. Mato bažnyčioje prasideda XXIII tarptautinis vargonų muzikos festivalis, skirtas čekų muzikui, pedagogui, vargonininkui Rudolfui Lymanui. Jį organizuoja Rokiškio kultūros centras. Festivalio atidarymo koncertas vadinasi „Bohemija – Europos konservatorija“, nes čekai save laikė stipriausiais muzikais Europoje.

Festivalis šiemet tęsis iki rugsėjo pabaigos. Kaip įprasta, jis savaitgalinis, nes daugiausia koncertų savaitgaliais ir visi jie tradiciškai – nemokami. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio rajono savivaldybė. „Visi koncertai vyks Šv. Mato bažnyčioje, tik vienas Jūžintų Šv. archangelo Mykolo bažnyčioje. Festivalis jau turi savo publiką. Žmonės atvažiuoja ir iš kitų miestų. Patyrėm, kad netgi specialiai derina atostogas prie mūsų festivalio“, – sakė Kultūros centro kultūrinės veiklos ir komunikacijos organizatorė Audronė Vainauskaitė.

Pirmajame koncerte girdėsite baroko muzikos trio (Čekija): Tomáš THON (vargonai), Pavel HROMÁDKA (trimitas), Dušan FOLTÝN (obojus). Festivalio organizatoriai įvardijo ir koncerto tikslą: parodyti čekų kompozitorių, išvykusių iš savo gimtosios šalies, muzikos turtingumą ir inovatyvumą. Pažvelgę į XVIII a. Europos muzikinį žemėlapį, matome, kad visuose didesniuose miestuose, aristokratų rezidencijose, teatrų orkestruose, visuose kituose svarbiuose muzikiniuose centruose dirbo čekų muzikantai. Jie į Europos muziką atnešė savitą atspalvį, įkvėpimo, techninių ir išraiškingų naujovių sėmėsi iš čekų liaudies dainų. Koncertui pasirinktos vargonų kompozicijos reprezentuoja tik mažą dalį tuometinės čekų muzikos.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: