blank

PRISTATOME PARODAS, KURIOS DURIS ATVERS  FOTOGRAFIJOS MENO REZIDENCIJOS METU

Marijos Šileikaitės-Čičirkienės originalus fotografijų ciklas „Odė Lietuvos miesteliams“ yra skirtas mažųjų Lietuvos miestelių vaizdams ir jų kultūriniams, istoriniams, socialiniams vaizdiniams bei esaties išraiškai.

Šiame fotografiniame cikle skiriamas vizualinis dėmesys lokaliniams miestelių aspektams. Lokalumą pačios autorės suvokiant kaip esamos apsupties, miestelio esaties telkties, vietos esinių vizualinio pabudimo prasme. Pirmenybė čia yra teikiama urbanistinei vietovės estetikai, yra ieškoma lokalinių vizualinių taškų, kurie yra savotiškas įvadas į miestelį. Fotografės Marijos Šileikaitės-Čičirkienės rodoma stilistika yra grindžiama aibe įvairiausių atvėrimų, protrūkių, replikų, nes tai yra neišnaudotos galimybės naujų miestelio rakursų susidarymui. Yra remiamasi netikėta vietos ir vietovės akistata, jos susiklosčiusiu paradoksu,  su dažnai pasirodžiusia ironiškąja atvertimi. (Jurgis Dieliautas, Vizualiųjų menų asociacija).

Mane labiausiai žavi ne eksperimentai su fototechnika, o bendravimas, santykis su fotografuojamais žmonėmis…/ Vitalis Vošterys

Rezidencijos svečias fotomenininkas Vitalis Vošterys  pristato fotografijų parodą „Po dangum“. Į tai, kas neišvengiamai yra ant išnykimo ribos, menininkas pažvelgė labai asmeniškai, neįprastai šviesiai, jautriai. 

Žvelgdamas į fotografijas, nejučia, lyg pro kokį laiko plyšį, patenki į nespalvotą pasaulį, kurio ženklai, kasdieniai ritualai, darbai jau išsitrynę iš atminties, užversti laiko dulkėmis, staiga atgyja ir ima kuždėti žmonių balsais iš vienkiemio kasdienybės…

Prieš mus atsiveria lietuviško kaimo žmogaus pasaulėjauta, rodomas tradicinis jo pasaulio modelis, kuriame kiekvienas žmogus gyvena gamtos ritmu – savu, jaukiu, pastoviu.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: