blank

Rokiškio laikinoji žydų koncentracijos stovykla buvo įkurta 1941 m. liepos pradžioje šalia Rokiškio dvaro. Čia daugiausia buvo kalinami darbingo amžiaus vyrai. Į koncentracijos stovyklą žydai buvo varomi iš visos Rokiškio apskrities.

1941 m. rugpjūčio 15 – 16 d.  koncentracijos stovykla buvo likviduota.  Netoli Rokiškio esančiame Velniaduobės miške, prie Bajorų kaimo, buvo nužudyti 3207 žmonės, iš jų 3200 žydų tautybės.

Kita laikinoji žydų koncentracijos stovykla buvo įkurta šalia Antanašės dvaro (Obelių sen.), kur buvo kalinami pagyvenę vyrai, moterys ir vaikai. Laikinoji stovykla likviduota rugpjūčio 25 d. Tą dieną netoli dvaro esančiame Degsnynės miške buvo nužudyta 1 160 žmonių.

2020 m. rugpjūčio 16 d. 15 val. kviečiame prisiminti holokausto tragedijos aukas, pagerbiant jas dalyvaujant pėsčiųjų žygyje „Mirties kelias“. Mirties kelias tai kelias nuo Rokiškio dvaro, kur veikė laikinoji žydų koncentracijos stovykla, iki Velniaduobės miško, kuriuo grupėmis po 200 asmenų, buvo varomi pasmerktieji į egzekucijos vietą.

Žudynių vietoje bus skaitomi istoriniai dokumentai, nužudytųjų Rokiškio apskrities žydų vardai.

Rokiškio krašto muziejaus inform.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments