Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras. N. Šulcienės nuotr.
N. Šulcienės nuotr.

Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena. Šia proga Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centras kviečia diskutuoti apie Lietuvoje ganėtinai naują turizmo rūšį – lėtąjį turizmą.

„Lėtasis turizmas – pasaulyje ir Lietuvoje vis populiarėjanti keliavimo rūšis. Lėtojo judėjimo ištakos Vakarų Europoje siekia 1986 metus ir nuo to laiko yra apėmęs beveik visas veiklos sritis – maisto gamybą, turizmą, miestų plėtrą ir vystymąsi, švietimą, žemės ūkį, ekonomiką ir kultūrą.
Gyvename tokiu metu, kai laikas yra tapęs viena pagrindinių ir sparčiausiai neaišku kur dingstančių vertybių. Technologijos palengvino mūsų gyvenimą, tačiau suteikė greito vyksmo lūkestį, todėl dažnas pagauname save, tiesiog lekiančius per darbus, įvykius, renginius ir net per atostogas. Mintyse ar telefono fotogalerijoje tik dedančius pliusus, kad štai tą jau nuveikėme, aplankėme, pamatėme. Tačiau, ar pajutome, ar patyrėme? Deja, tam paprasčiausiai neužteko laiko. Lėtojo turizmo koncepcija siūlo keliauti kolekcionuojant ne vietas ir fotografijas, bet patirtis ir emocijas. Keliautojas kviečiamas pažinti, pajusti, suvokti, įkvėpti, paragauti, pamatyti“, – rašoma Rokiškio TVIC internetinėje svetainėje.

Pasaulinę turizmo dieną rokiškėnai kviečiami pokalbio su Lėtojo turizmo asociacijos prezidente Henrieta Miliauskiene apie lėtojo turizmo koncepciją, apie galimybes jį vystyti Rokiškio krašte. Susitikimas vyks Tyzenhauzų g. 6, Rokiškyje, bendradarbystės centre „Spiečius“, 13 val.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: