blank

„Nors lietuvių liaudies instrumentai dažniau girdimi koncertų salėse, tačiau jų skambesys bažnyčios auroje, dermėje su choru, ypač sakrališkai pakylėja. Nuostabi bažnytinė akustika suteikia kūriniams didingumo, daugiau skambesio ir spalvų. Šioje programoje skamba lietuvių ir pasaulio kompozitorių naujai sukurti bei liaudies instrumentų orkestrui aranžuoti kūriniai, pritaikyti bažnytinei akustikai“, – sako tarptautinio vargonų muzikos festivalio, kurio programoje – šis koncertas, organizatoriai.

Koncerto kūriniai – nuo lietuvių klasiko M. K. Čiurlionio iki šių dienų žinomų kompozitorių, tokių kaip Eriks Ešenvalds arba Ennio Morricone kūrinių aranžuočių. Skambės ir kompozitoriaus G. Svilainio mišios „Jo valia“.

Dalyvaus dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“.

Solistai: Arvydas Jankus, Ilona Pliavgo, Gintarė Kulikauskytė, Viktorija Šedbaraitė, Dainius Garuckas.

Giedotojos: Estera Paukštytė-Penkaitienė, Daiva Čepulionienė.

Dirigentai: Giedrius Svilainis ir Algimantas Kriūnas.

Mikas Petrauskas ilgą laiką vargonininkavo Obelių bažnyčioje, o garsusis jo brolis dainininkas Kipras Petrauskas taip pat paliko čia savo pėdsaką. Istoriniai šaltiniai skelbia, kad K. Petrauskas buvo atvykęs į Obelius brolio prašymu ir surengė labdaringą koncertą. Visus gautus penkis šimtus litų tuomet skyrė naujosios mokyklos statybai.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: