blank

Pagrindinis šventės organizatorius – Rokiškio kultūros centras

Renginių gausu, jie įvairiam skoniui ir kas neabejotinai svarbu atsižvelgiant į šių dienų aktualijas –  kur dalyvauti šventėje kiekvienas rokiškėnas ir svečias galės  pasirinkti pagal savo poreikius, pomėgius, išvengiant  ypatingai didelės žmonių koncentracijos vienoje erdvėje. Šių metų šventės tikslas – nesiburti vienoje vietoje: tad judėkime, keliaukime, riedėkime paspirtuku ar važiuokime dviračiu  į skirtingus miesto gimtadienio taškus.

Šventė šurmuliuos gerai pažįstamose bei pamėgtose vietose – Nepriklausomybės aikštėje, Rokiškio karšto muziejaus aikštėje, Tyzenhauzų alėjoje, Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje, Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, Rokiškio kultūros centre.

Miesto šventėje sulauksime įdomių naujų iniciatyvų, sporto renginių, kartu vyks ir jau tradicija tampantys renginiai, be kurių miesto šventė neįsivaizduojama.

Duoklė Tautodailės metams – ne tik įdomios parodos Rokiškio krašto muziejuje (Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus kūrybos darbų paroda,  skirta Tautodailės metams ir Pauliui Galaunei paminėti, kūrybinės etno papuošalų dirbtuvės Miglės Morkūnaitės parodoje Ornamentų žydėjimas)bet ir įvairiaspalvis Tautodailininkų podiumas penktadienio vakarą Krašto muziejaus aikštėje.

Šventėje ginklais skambės jau pasiilgtas Tarptautinis viduramžių turnyras Roko kalavijas.

Miesto Gimtadienyje abejingų nepaliekantis Klaipėdos jaunimo teatro  aktorių spektaklis – koncertas Graži ir ta galinga , kuris žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti, ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga.

Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje šventinį  ketvirtadienį laukia muzikinis poezijos duetas  Pasinesusikalbėjimai su Aldona Vilutyte ir Andriumi Zalieska-Zala, o šeštadienį bibliotekoje fotomenininko Mindaugo Norkaus fotografijų parodos Akimirkos uždarymas ir Tarptautinio Vargonų muzikos festivalio  koncertas – Paulė Gudinaitė (fortepijonas) ir Mindaugas Zimkus (tenoras). Sekmadienį bibliotekoje Albumo Tėvo Stanislovo palikimas: siuvinėtų liturginių rūbų rinkinys  (leidėjas J. Katelės fondas)ir Liberto Klimkos knygos Užkopus į varpų bokštą pristatymai.

Kraštietis dailininkas Arvydas Bagdonas Rokiškio kultūros centre pristatys tapybos darbų parodą, o Tarptautinio vargonų muzikos festivalio koncertas Šv. Mato bažnyčioje suskambės ypatingais akordais – dviejų charizmatiškų vyrų duetas Rimvydas Mitkus(vargonai), Saulius Petreikis (multiinstrumentalistas).

Tyzenhauzų alėja pavirs Turizmo alėja, kurioje šeimininkaus Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras, dailininkų klubas „RODA“ muziejuje tradiciškai atidarys kūrybos darbų parodą, bus pristatoma jau XVI langinių tapymo plenero darbų paroda, Nepriklausomybės aikštėje šių dienų aktualijoms -vaizdo ir teksto seansas Foto(ne)rimas.

Jaunimui ypatinga. Etno ir elektroninės muzikos naktis  Rokiškio krašto muziejaus aikštėje penktadienį, šeštadienį – grupė  Kedrostubùras.

Visa renginių programa  skelbiama Rokiškio kultūros centro ir Rokiškio rajono savivaldybės   interneto svetainėje.

Renginių lankytojams primename, kad švęsti reikės itin atsakingai – laikytis visų rekomendacijų ir rūpintis savo bei aplinkinių saugumu. Laikantis Vyriausybės reikalavimų, visuose renginiuose, tiek atviruose, tiek uždaruose, šventės dalyviai turės dėvėti apsaugines kaukes bei laikytis saugaus atstumo.

Atkreipiame dėmesį, kad  į didžiuosius miesto šventės renginius, vadovaujantis Vyriausybės priimtu sprendimu, nuo rugsėjo 1 dienos vykdoma  dalyvių registracija užpildant elektroninę anketą. Registracija, esant būtinybei, sudarys galimybes būti pirmam informuotam apie atsiradusią COVID-19 viruso grėsmę ir būtiną apsisaugojimą. Anketa  aktyvi nuo rugsėjo 14 dienos.

Anketą rasite ČIA

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rasa
Rasa
2020 15 rugsėjo 8:42

Įsivaizduoju kaip diedukai ir bobutės elektroniniu būdu registruosis..Durni ar kas jums?Ko ten eit?Dar vienas ralis.

Rekomenduojami video: