blank

Šventėje bus atidengtas stogastulpis, skirtas Lailūnų kaimo bendruomenei.  Tai dovana. Bendruomenės pirmininkė Daiva Lukošiūnienė  paliko intrigą ir iš anksto nebuvo linkusi viešinti dovanojusiojo pavardės.

Kokių staigmenų pateiks lailūniečiai? Viena jų  – konferencija „Mūsų kaimų  praeitis ir dabartis“. Taip ji pavadinta neatsitiktinai, nes pranešimą skaitys Martynonių kaimo bibliotekos bibliotekininkė Rita Inčiūrienė, kuri surinko istorinę medžiagą  apie Ažubalių, Ažušiekščio, Čeponiškio, Jonavos,  Kseveravos, Naniškių,  Radaikių ir kitus kaimus, jų žmones, sudarė šių kaimų žemėlapį. Tikimasi, kad pasisakys ir kiti šventės dalyviai.

Taip pat bus pasidžiaugta, kuo kaimas gyvena šiandien – pagerbti žemdirbiai, mažieji lailūniečiai, gražiausių sodybų šeimininkai ir jubiliatai. Šventėje linksmins ir savi, ir samdyti:  Pandėlio UDC Martynonių skyriaus  saviveiklininkai, garsi kapela iš Kėdainių „Vilainiai“. Organizatoriai ragina ateiti ne tuščia pinigine, mat bus galima įsigyti tautodailės dirbinių  bei skanėstų. Žinoma, privalomu atributu išlieka veido kaukės.

Pirmasis kraštiečių susitikimas įvyko prieš dešimtmetį. Tuomet sutarta juos organizuoti kas penkerius metus. Beje, šįmet svečiai, pasukę iš pagrindinio  kelio Rokiškis – Biržai į Lailūnus, pirmąkart skries asfaltuotu  keliu. Į anuos susitikimus tekdavo dardėti dulkėtu žvyrkeliu.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments